De eerste ronde van de UEFA Cup zit er al weer op en als U dit leest is het U ook bekend hoe het in de volgende ronde is verlopen tegen de Portugese club Vitória Guimaraes. Gelukkig is de wedstrijd weer in de avond gespeeld, daar de lichtmasten rond 16 oktober j.l. in het Olympisch Stadion zijn geplaatst. supportersproject Ik vind het leuk om U te kunnen vertellen dat er met de mensen van het supportersproject bekeken wordt op welke wijze wij het Olympisch Stadion een wat prettiger aanblik kunnen geven. In samenwerking met technische scholen in Amsterdam zal een omvangrijk programma worden opgesteld teneinde één en ander wat op te frissen en te herstellen. Zodra hier meer over bekend is, hoort U de details van mij. Over supporters gesproken: het is verheugend om te constateren dat er zich bij onze supportersvereniging in korte tijd al meer dan drieduizend leden hebben aangemeld. Binnenkort heb ik met hun bestuur een uitgebreid gesprek om te bekijken in hoeverre Ajax kan meewerken om het lidmaatschap nog aantrekkelijker te maken. Wij willen ons namelijk niet alleen tot stimulerende woorden beperken. De Algemene Ledenvergadering is onlangs gehouden en vanaf deze plaats wil ik alle herkozen ledenraadsleden, alsmede het nieuwe lid, de heer Lefeber, van harte met hun verkiezing feliciteren. De ledenraad is immers het hoogste orgaan in onze vereniging en het is daarom een eer daar deel van uit te mogen maken. reactie Diverse Ajacieden vragen mij voortdurend om een reactie naar aanleiding van de persoonlijke opmerkingen aan mijn adres van onze voormalige trainer Leo Beenhakker. Leo laat immers geen kans onbenut om het Nederlandse volk vanuit Zwitserland mede te delen, dat hij bij Ajax met niemand problemen heeft behalve met mij, omdat hij teleurgesteld is in de "mens" van Praag, die doelbewust heeft getracht hem te beschadigen. Naast bladen als ELF, VI, Het Parool en Trouw kunnen de lezers van Aktueel (jawel!) nu ook lezen hoe Leo over mij denkt. Het is daarbij wel amusant om je te realiseren, dat een man, die onze spelers ooit hoge boetes gaf omdat zij via de pers communiceerden, momenteel precies hetzelfde doet. De realiteit is natuurlijk, dat Leo mijn telefoonnummer en faxnummer heel goed kent maar rechtstreeks contact begrijpelijkerwijze schuwt. Ik schrijf "begrijpelijkerwijze" omdat ik, zoals U in het vorige Magazine hebt kunnen lezen, de heer Mendoza, president van Real Madrid, inmiddels heb gesproken en derhalve nu ook van details uit die hoek op de hoogte ben. Ik waardeer uw belangstelling in deze, maar zal niet reageren. Zou ik dat namelijk wel doen, dan zou ik er inderdaad niet aan kunnen ontkomen om Leo te beschadigen en daar is niemand mee gebaat. Neemt U echter van mij aan, dat het moeilijk is om je mond te houden wanneer iemand de waarheid zo geweld aan doet. Michael van Praag Voorzitter. Met behulp van het "Supportersproject" en technische scholen in Amsterdam zal het Olympisch Stadion in een nieuw (Ajax-)jasje worden gestoken. Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 31