groepstraining gaat. Het mag niet voorkomen dat een speler te vroeg fit wordt verklaard en zo de kans loopt op korte termijn met een nog ernstiger blessure terug te keren. Aan de andere kant willen wij de speler zo snel mogelijk weer optimaal laten terugkomen. Bij een lichte blessure bestaat er een versnelde procedure om de speler weer snel terug te brengen. Eigenlijk staat iedere revalidatie op zichzelf en bevestigen uitzonderingen de regel. Het systeem is zeer flexibel waarbij het belang van de speler en het team wordt beschermd." Multifunctioneel "Vanaf de B 1 (jongens van 14 of 15 jaar) wordt twee keer per week een half uur looptraining gegeven. De overige elftallen krijgen één keer per week een half uur looptraining. Bij spelers die al aantal jaren bij Ajax voetballen is de ontwikkeling heel goed zichtbaar. Door bij voorbeeld rekoefeningen wordt ook aan de lenigheid van de speler gewerkt. Waarom is de looptraining zo belangrijk voor een speler? Wij analyseren de kenmerken van het Ajax-voetbal. Dat is een unieke stijl die bestaat uit heel veel beweging zonder de bal. De speler moet constant in beweging en bovendien multifunctioneel zijn. Wat betekent dat? Dat is een moeilijk begrip. Omdat iedere speler anatomisch en fysiologisch in opbouw een eigen karakter heeft voor bepaalde prestaties. Het aanwezige vermogen moet hoe dan ook verbeterd en uitgebreid worden. Zodat iedereen die bijvoorbeeld aan de linkerkant speelt, kan verdedigen en aanvallen. Mét en zonder bal. De conditionele en tactische aspecten vragen heel wat van de spelers. Het-één-of- twee-keer raken van de bal is een regelmatig terugkerend onderdeel dat veel beweging, korte en lange passing, vereist. Met een slechte looptechniek en conditie is dat niet te belopen. Dan loop je achter de feiten aan. Bovendien wordt de timing verkeerd wat de kans op blessures vergroot. Deze ontwikkeling moet in de jeugd plaatsvinden." Bergkamp "Het probleem bij het lopen ligt vooral bij de afwikkeling van de voeten, de afzetting AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 24