"Petterssööön, Petterssööön, Petterssööön", klinkt het van de staanplaatsen aan de Diemenzijde, en het hele stadion neemt de strijdkreet over. Er klinkt dankbaarheid in die zangerig uitgeroepen naam van Ajax Nummer 9. dankbaarheid én genegenheid jegens de aanvaller die in de punt van de aanval zoveel tikken te verduren krijgt, zich intelligent maar strijdlustig voor meer dan honderd procent geeft voor de rood-witte club. Ach, hoe merkwaardig ligt de voorkeur van de fans. Natuurlijk, ze houden van ALLE Ajacieden maar voor twee van hen bewaren ze een speciaal plekje in hun hart. En die twee dingen toevallig allebei naar één en dezelfde plaats. De één is de rossige, wat bonkige strijder John van Loen. Soms ook een beetje maf, die speler wiens eenvoud van handelen en open emotie zo herkenbaar is voor de jongens en meisjes op de F-Side. Maar diezelfde F-Siders zullen nooit kunnen kiezen want die ander, uiterlijk zo kalm, wat nadenkender en beschaafd en vol fair-play, is ze net zo lief. Want net als John van Loen is Stefan Pettersson een vechter. Hij geeft nooit op. Juist wanneer het Ajax-elftal in een dalletje zit, sommige spelers aanhikken tegen een achterstand, dan stroopt Stefan de mouwen nog eens omhoog, jaagt een tegenstander op en stimuleert zo zijn medespelers. Nee, ze kunnen niet kiezen, die fanatici op de F-Side. En wanneer langs de lijn het bordje met de 9 omhoog gaat en de Rode Baron zich uit het trainingspak pelt, dan vermengt het het hoopvolle "Sjönnie van Loen. Thuis in Amsterdam Onlangs meldde het maandblad "VOETBAL" dat*Stefan Pettersson aan zijn laatste seizoen bezig was. De Zweed zou aan het einde van de voetbaljaargang 1992 - 1993 terugkeren naar zijn vaderland. Pettersson was aan het laatste hoofdstuk van het Ajax-boek bezig. Het bericht veroorzaakte geen revolutie, maar het deed wel pijn. Vandaar ook dat de eerste vraag aan Stefan Pettersson daarover gaat. Is het aangekondigde afscheid definitief? Een fijne lach verschijnt op het gezicht van Stfean Pettersson. Hij had de vraag al van het notitiebloc gelezen, is dus voorbereid. "Aan het einde van dit seizoen loopt mijn contract met Ajax af', legt Stefan uit, "En natuurlijk heb ik er over nagedacht wat er na Ajax zou komen. Anderhalf jaar, en misschien nog wel korter geleden, zou ik er van overtuigd zijn dat dit mijn laatste seizoen zou worden. Toen mij in het betreffende interview over mijn toekomstplannen werd gevraagd, was dat nog steeds een reëele gedachtengang. Maar ik moet zeggen...Op dit moment twijfel ik heel sterk. Het hangt natuurlijk ook van Ajax af, wat zij met mij willen, of ze eventueel wel met mij door zouden willen gaan, maar ik wil best blijven. Het bevalt me namelijk bijzonder goed in Amsterdam. Ik voel mij er thuis. En ik sta daar niet alleen in, want ook mijn gezin heeft het heel goed naar de zin. Mijn vrouw heeft het er wel eens over dat zij het helemaal niet erg zou vinden om in Nederland te blijven. En dat, die ruggesteun van de mensen van wie je houd, is ook erg belangrijk. Mijn kinderen vinden het hier ook heerlijk. Die zijn hier opgegroeid, gaan hier naar school. Voor hun is "Zweden" meer vakantie. Dat komt ook omdat we niet elke maand naar Zweden gaan. Twee keer per jaar en dat is het. Met de Kerst en in de zomer gaan we altijd terug. Het is dus niet zo dat ik vanwege de kinderen terug zou willen gaan naar Zweden. Als het mogelijk is knoop ik met plezier nog een paar Ajax-seizoenen aan de vier afgelopen jaren vast." Pettersson in opperste concentratie..."Als het aan mij ligt, blijf ik bij Ajax." Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 13