nieuwe stadion waar dan alles naar verwachting nog mooier en indrukwekkender kan worden tentoongesteld. Wij ontvingen een prachtige brief van Jan Wartena waarin hij zijn grote waardering uitte voor niet alleen de vele vreugde en plezier die al hij al vele jaren met Ajax had beleefd maar ook gewag maakte van zijn bezoek aan het Stadio Filadelfia in Turijn en aan het herdenkingsmonument op de Superga met tot slot de bekentenis een kaarsje te hebben aangestoken "voor de club van mijn hart, mijn, uw en ons aller Ajax". Zijn complimenten aan de redaktie van het Ajax Magazine werd met instemming begroet. Amsterdam 717 De traditionele presentatie van het Ajax- elftal aan het publiek voor het nieuwe seizoen vond traditiegetrouw plaats tijdens het Amsterdam 717 Toernooi op 7 en 9 augustus. PSV, Roma en Borussia Dortmund waren de overige deelnemers. Over twee dagen gemeten viel de publieke belangstelling tegen. Na afloop viel de Ajax startte tegen Borrussia Dortmund, en het verloop van de wedstrijd verliep niet helemaal naar wens. Louis van Gaal was ontevreden na de 1-1 eindstand (Bergkamp) en het verlies na strafschoppen. Onze ploeg kwam in de tweede wedstrijd PSV tegen en het liep allemaal veel beter, getuige de 3-0 winst met goed spel. Bryan Roy (2x) en Stefan Pettersson scoorden en bezorgden Ajax voor de zevende keer de winst van het toernooi. Om de totale voorbereiding voor het seizoen af te sluiten ging het Ajax- gezelschap richting Italië waar werd deelgenomen aan een toernooi in Catanzaro. Onze ploeg bereikte de finale waar het moest uitkomen tegen Internazionale. Na 90 minuten was het 2-2 (Groenendijk en Blind) waarna Ajax de strafschoppen beter nam en toernooiwinnaar werd. Competitie Echt serieus begon het allemaal op 16 augustus bij de uitwedstrijd tegen SW Dordrecht '90. De seizoenstart bij SVV Dordrecht '90...veel te hard van de zijde van de Dordtenaren. Foto: Louis van de Vuurst overweging te beluisteren dat een dergelijke toernooi niet meer te organiseren zou zijn vanwege het financiële tekort. Natuurlijk zijn er wat redenen te bedenken waarom minder publiek dan andere jaren de wedstrijden bezocht. De Olympisch Spelen in Barcelona speelden zeker een rol. Het is te hopen dat met de traditie van het Amsterdam Toernooi niet zal worden gebroken, ook als het eens een jaartje minder gaat. De seizoensopening kwam niet bepaald in aanmerking om ingelijst te worden. Daarvoor was de tegenstander te veel bezig met te zien hoever men kon gaan met harde akties en flinke tackels dan te proberen er een echte voetbalwedstrijd van te maken. De hoeveelheid gele kaarten (3) en een rode prent (na 2x geel) aan SW Dordrecht '90 zijde bewijst al hoe men zich in het veld gedroeg. Er viel voor de onzen dus niet meer eer te behalen dan de winst en de zaak daarna snel te vergeten. Dennis Bergkamp scoorde voor rust knap 0-1 waarna in de tweede helft Danny Blind en Stefan Pettersson de eindstand op 0-3 brachten. De eerste thuiswedstrijd in de Meer ging tegen debutant Go Ahead Eagles, in de competitie geëindigd op de 11de plaats maar via de nacompetitie en de play offs toch gepromoveerd naar de hoogste afdeling. Grote belangstelling voor de wedstrijd vanwege de grote hoeveelheid seizoenkaarthouders zodat in de voorverkoop het aantal kaarten steeds minder zal worden. Helaas moesten nogal wat mensen worden teleurgesteld. Go Ahead Eagles gaf goed tegenstand maar kon niet voorkomen dat onze ploeg door Bergkamp (2x) en Pettersson een 3-1 winst boekte. Het spel van de Ajacieden viel in deze eerste ontmoeting voor eigen publiek niet mee. Newcomer Marc Overmars deed het aanvankelijk op de rechtervleugel zeker niet slecht maar viel, samen met het hele elftal, in de loop van de wedstrijd wat terug. Heel even mocht Jari Litmanen invallen doch de tijdsduur was te kort voor de Fin om zich enigszins te ontplooien. Dat kon hij de week daarop bij de uitwedstrijd tegen Sparta, toen hij in de basis mocht beginnen vanwege afwezigheid van de geblesseerde Wim Jonk. De Fin speelde rechts op het middenveld en deed het zeer verdienstelijk in een overigens matige partij voetbal. Het wilde allemaal niet erg vlotten in de Ajax-ploeg. Een aantal spelers liet het nogal afweten terwijl de paar gecreëerde kansen niet werden benut. De 0-0 eindstand liet al met al een onbevredigend gevoel achter. Triest was de blessure van Alfons Groenendijk die met een gescheurde enkelband het veld moest verlaten en lange tijd uit de roulatie zal zijn. De blessurelijst was toch al aanzienlijk met Jonk (achillespees), Petersen (voet en lies), Alflen (ziek) plus de nog herstellende van Loen en Hansen. Sonny Silooy werd voor de aftrap door voorzitter van Praag en de Supportersvereniging in de bloemetjes gezet vanwege zijn 250ste wedstrijd voor Ajax. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1992 9

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 9