Nederland "Ajax Ingelijst", de Ajax-tentoonstelling in de Beurs van Berlage, bleek een groot succes. De tentoonstelling werd op 31 augustus door Johan Cruijff geopend en bij die gelegenheid nam de voormalige Nummer Veertien met voorzitter Michael van Praag een kijkje in het tijdelijke Ajax- museum. Foto: Louis van de Vuurst Een nieuw gezicht in De Meer. Aan het einde van de wedstrijd kreeg de Finse aankoop Jari Litmanen even de gelegenheid zich aan het Ajax-publiek te presenteren. Foto: Louis van de Vuurst Burik, middenvelders Tarek Oulida en Ignatius Tuhuteru en aanvaller Clyde Wijnhard naar de rijen der profs door. Met de komst van Co Adriaanse als Direkteur Opleidingen geeft Ajax duidelijk aan hoeveel waarde wordt gehecht aan de wil om het jeugdvoetbal steeds weer te verbeteren. In dit Magazine treft U een uitgebreid gesprek aan met de Direkteur Opleidingen. Natuurlijk zijn er ook een aantal spelers vertrokken. Cambuur Leeuwarden bleek populair gezien de velen ex-Ajacieden die de club aantrok: Martin Cruijff, Michael Khandai, Michael Mols (die daar al speelde) en Guus Uhlenbeek. Jeffrey van As en Michale Reiziger werden uitgeleend aan respektievelijk MW en Volendam. Allen natuurlijk veel succes in hun nieuwe omgeving toegewenst. Start Bij Ajax begon de training voor de meesten op 6 juli. De EK-gangers mochten een weekje later komen, zodat op 13 juli de hele ploeg compleet was en men, na de gebruikelijke persconferentie, vertrok naar Doorwerth voor een traningskamp en een reeks van oefenwedstrijden. John van Loen moest achterblijven vanwege een operatie aan de enkel terwijl Johnny Hansen nog immer herstellende is van de laatste operatie. De loting op 16 juli voor de eerste ronde van de diverse Europese bekertournooien koppelde Ajax aan het Oostenrijkse SV Casino Salzburg. De eerste wedstrijd "uit" op 16 september en op 30 september de thuiswedstrijd in het Olympisch Stadion. Door het ontbreken van lichtmasten werd de aanvangstijd van deze wedstrijd bepaald op 14.00 uur. Bij het bereiken van de tweede ronde zal de thuiswedstrijd wèl in de avond kunnen worden gespeeld. Inmiddels werd ook besloten dat het Olympisch Stadion niet zal worden gesloopt alvorens het nieuwe stadion beschikbaar is voor de thuiswedstrijden van ons elftal. Een uiterst belangrijke beslissing voor onze club omdat hiermee in ieder geval is gewaarborgd dat bij topwedstrijden voor zowel competitie als Europa Cup de komende jaren kan worden uitgeweken naar het Olympisch Stadion dat een grotere capaciteit heeft. Bovendien kent het een grotere mate van veiligheid voor spelers en publiek. De club heeft verder besloten een bedrag van rond de 3 miljoen gulden in het Olympisch Stadion te investeren ter renovatie. Ook zullen er weer lichtmasten geplaatst worden om de wedstrijden "als gebruikelijk" af te werken. Seizoenkaarten Mede door de successen in'het afgelopen seizoen heeft onze club dit jaar een recordaantal seizoenkaarten verkocht. Het aantal van 13.000 kwam binnen bereik. Het bewijst dat Ajax bij het publiek in en buiten Amsterdam aan populariteit toeneemt, hetgeen ondersteund wordt uit enquêtes waar Ajax naar voren als Nederlands' meest populaire club. Niet verrassend maar wel leuk om dat nu eens bevestigd te zien. Die belangstelling blijkt ook uit het bezoekersaantal aan de tentoonstelling "Ajax Ingelijst" in de Beurs van Berlage die vanaf 1 augustus t/m 6 september te zien was. In plaats van de jaarlijkse Open Dag was het Ajax-publiek nu in gelegenheid Ajax te "bezichtigen". Prachtig hoe de Ajax-historie naar voren werd gebracht middels allerlei interessante attributen en prachtige beelden op video en film uit het verre en nabije verleden. Deze tentoonstelling kan als een voorloper worden beschouwd van het in te richten permanente Ajax Museum, straks in het AJAX MAGAZINE OKTOBER 1992 7

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 7