De populairste club van kroniek Met de nagalm van de grote successen in het afgelopen seizoen, waarbij in totaal zo'n 500.000 mensen de wedstrijden van ons eerste elftal hebben bezocht (een uniek record in de Ajax- historie), nog in de oren, begon voor Ajax al vrij snel weer de voorbereiding op het nieuwe seizoen 1992-'93. door Tijn Middendorp Niet minder dan acht Ajacieden begaven zich naar Zweden om het Europees Kampioenschap. Het werd geen onverdeeld succes voor Oranje. Daarna voor de onzen even rust en volop in de voorbereiding voor de competitie. De aanloop naar en de eerste ontmoetingen in het nieuwe seizoen 1992-'93. Transfers Tijdens het EK werd Ajax geconfronteerd met het vertrek van Aron Winter naar Lazio Roma en John van 't Schip naar Genoa. Voor beide spelers een zeer interessante transfer naar het voetbalgekke Italië. Ajax ziet dat met lede ogen aan maar weet heel goed er niets of weinig aan te kunnen doen. De financiële verhoudingen liggen in de Zuideuropese landen op een ander niveau dan bij ons en als clubs in Italië en Spanje zich op de transfermarkt troeren is daar geen kruid tegen gewassen. Onze club ziet tenminste wel de inkomsten wat groeien door de incassering van behoorlijke transferbedragen en bezit daarnaast de kracht de open gevallen plaatsen veelal uit eigen middelen goed op te vullen, al moet er heus wel eens wat van buiten gehaald worden omdat een bepaald type speler net niet voorhanden is. Dat is geen schande. Daarbij is het ook nog altijd zo dat spelers die van buitenaf komen bij Ajax vrijwel altijd beter gaan voetballen. Spelers als Mare Overmars en Dan Petersen zijn goede voorbeelden. Louis van Gaal noemde het vertrek van Aron Winter en John van 't Schip, door sommigen notabene een "leegloop bij Ajax" genoemd, het lot van de Ajax- successen en iets dat in de toekomst absoluut meer zal voorkomen. De club zal altijd rekening moeten houden met het vertrek van spelers, veelal naar het buitenland, waardoor de jeugdopleiding bij Ajax steeds belangrijker wordt. Ajax versterkte zich met de komst van Mare Overmars van Willem II (3 jaar) en de Fin Jari Litmanen van Myllekosken (1 jaar huur met optie tot koop). Daarnaast stroomden vanuit de eigen jeugd keeper Dennis van de Poll, verdediger Dick van AJAX MAGAZINE OKTOBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 6