wie denkt dat Ajax gebukt gaat onder de druk vergist zich' Ajax is in de binnen- en buitenlandse sportpers een dankbaar onderwerp. Tijn Middendorp las voor het Ajax Magazine in de afgelopen maanden diverse periodieken en pikte daar een aantal opmerkelijke uitspraken uit. voor u gelezen... "Die spelers zijn qua leeftijd en ervaring een stuk verder dan de meeste Ajacieden. Daarom is het ook niet gek dat Michels hen wel opstelt en een groot aantal van ons elftal niet. Al blijft het natuurlijk heel vreemd dat Nederland het Ajax-systeem speelt met een beperkt aantal Ajax-spelers." Dennis Bergkamp, vóór het EK, in NRC "De afgelopen twee jaar heb ik twaalf interlands van de eerste tot de laatste minuut meegemaakt. Maar ik mag hier niet gefrustreerd over doen, ik moet me als prof gedragen." Danny Blind als bankzitter tijdens het EK, in NRC "Vorig seizoen noemde ik inderdaad de Europa Cup de eerste taak, maar nu kies ik voor het kampioenschap, want het gaat er tenslotte om over een langere periode te bewijzen dat je de beste van Nederland bent." Louis van Gaal in VOETBAL "Ajax heeft nu ook veel krediet bij de pers. Wij zullen ook nooit liegen. Mijn vader zei altijd: al ik niet zo fatsoenlijk was, dan zou ik het alsnog worden, omdat het zo goochem is." Uri Coronel in VI "Naar de finale tegen Torino keken in Nederland 4,6 miljoen mensen. Voor een wedstrijd van een club is dat een record. We realiseren ons dat er boven ons hoofd een enorme euforie is losgebarsten. De druk op Ajax is bijzonder groot. Maar wie denkt dat we daar onder gebukt gaan, vergist zich." Michael van Praag in De Volkskrant 65 "Als Louis zegt dat het buiten bewolkt is, kan je er van uit gaan dat het bewolkt is". Michael van Praag over Ajax-trainer Louis van Gaal in het voetbalmaandblad ELF. Foto: Ruud Voll

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 65