Ajax zoekt innen Naar een ideale jeugdopleiding Elders in dit Ajax Magazine licht Ajax' directeur opleidingen, Co Adriaanse, het jeugdbeleid van Ajax in de komende jaren toe. Een complexe zaak die zeker niet buiten het veld ophoudt, de verantwoordelijkheden van Ajax reiken verder. De ontdekkers van talent aan het werk. Tijdens de instuif maken de Ajax-scouts hun aantekeningen. Ajax gaat, op zoek naar jonge talenten, het werkterrein aanzienlijk verbreden. Foto: Ruud Voll En steeds moet de club de vinger stevig aan de pols houden. De internationale ontwikkelingen zorgen er bij voorbeeld voor dat Ajax steeds jonger en in een steeds breder gebied moet scouten en dat is op een directe manier van invloed op de club. Hennie Henrichs, bestuurslid amateurvoetbal en als zodanig ook verantwoordelijk voor het reilen en zeilen van de jeugdafdeling (waar hij zelf ooit als Ajacied begon!), legt uit wat er binnen Ajax verandert en wat daarvan mede de consequenties zijn. Horizon verbreden "Sinds het vorig seizoen heeft Ajax er een tweede E-juniorenelftal bij. Ja, leuk hè. Maar dat is natuurlijk niet voor niets. Het is nodig om nóg jongere talenten te gaan scouten. In feite is dat een direct gevolg van de intrede van de landelijke B- juniorencompetitie. Dat betekent dat ook betaald voetbalorganisaties die als stichting opereren, met B-juniorenteams gaan werken, wat er weer toe leidt dat die clubs er baat bij hebben om vroeger te gaan scouten. Om die clubs vóór te blijven moet Ajax er nog eerder bij zijn om talenten te ontdekken. Tot dusver keek Ajax vooral in de eigen omgeving naar beloftevolle spelertjes. Die lopen er ook gelukkig ook genoeg rond in de omgeving van Amsterdam. Wat de jongste jeugd betreft zal onze aandacht dan ook vooral naar die regio blijven uitgaan maar wat de al iets oudere spelers betreft gaat Ajax de horizon verbreden. Ajax is het scoutingsnetwerk aan het uitbreiden. In Nederland maar daarbuiten. Met andere woorden: de scouting wordt uitgediept. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 62