De Zaterdagafdeling amateurs door Wim Heisterkamp Na het zeer succesvol vorig seizoen is Ajax inmiddels weer begonnen met het nieuwe voetbaljaar. Uiteraard zal de promotie naar de tweede klasse nog meer van ons team gaan eisen dan vorig jaar. Trainer Dick de Groot heeft daarvoor enkele versterkingen gekregen en als we ons niet vergissen is de ploeg, zeker in de breedte, sterker geworden. In de competitie zal straks blijken of dat voldoende is. In de eerste oefenwedstrijden werden BFC (6-0) en Sporting Noord (12-2) volkomen overspeeld maar in de eerste serieuze confrontatie met Overpelt (België) tijdens het tournooi van PSV werd met 3-2 verloren. Het gevolg was dat we om de derde prijs moesten strijden tegen het Haagse HW dat als vervanger optrad van Borussia Mönchengladbach, dat wegens competitieverplichtingen verstek moest laten gaan. De Hagenaars bleken echter geen partij en werden op eenvoudige wijze met 5-0 geklopt. PSV werd winnaar van haar eigen tournooi omdat het na een 2-2 stand de penalty's beter nam dan de Belgen. districtsbeker In de strijd om de districtsbeker was de vierde klasser WA/De Spartaan de eerste tegenstander. Ajax begon overrompelend. Er werden echter te veel kansen gemist en bovendien werd er onnodig een strafschop weggegeven. Daardoor was de stand bij rust slechts 2-1 in Ajax' voordeel. Een snelle treffer na de hervatting brak de tegenstand definitief. Het werd uiteindelijk 1-6 met Brian Grampon die vier maal scoorde als "Man of the Match". In het laatste weekeinde voor de competitie nam Ajax deel aan het door Zaandijk georganiseerde Cees Groot-tournooi. Omdat de naam van Cees Groot nog altijd onlosmakeleijk verbonden is aan Ajax, wilden we daar goed presteren. Tegen het Wormerveerse WFC liet Ajax bij vlagen uitstekend spel zien en hoewel ook WFC goed voor de dag kwam kreeg het toch geen voet aan de grond. Ajax domineerde op alle fronten en bracht dit met drie fraaie goals ook in de stand tot uitdrukking (3-0). In de tweede wedstrijd tegen Zaandijk speelde Ajax weer veel te slordig. De ruststand was dan ook heel verrassend 2-2. Na enkele wissels werd pas halverwege de tweede helft orde op zaken gesteld en won Ajax verdiend met 5-3 en was daarmee winnaar van het tournooi. De prijzen werden na de wedstrijd uitgereikt door Inge Groot, maar toen waren de vertegenwoordigers van WFC en Spaarnestad reeds verdwenen waardoor het geheel wat sobertjes aan deed. Gelukkig maakte ons bestuurslid Hennie Henrichs dit meer dan goed door in zijn dankspeech nog eens te verwoorden wat de speler, maar vooral trainer Cees Groot voor Ajax - en uiteraard ook voor Zaandijk betekend heeft en door een persoonlijk cadeau aan Inge Groot aan te bieden. Aanvoerder Renato Dijksterhuis schonk de door Ajax gewonnen prijs, een viertal wedstrijdballen, aan de jeugdafdeling van de voetbalclub Zaandijk, een geste die bijzonder op prijs werd gesteld. doetpuntenfeest In de tweede wedstrijd om de ditsrictsbeker was zondag eerste klasser Zeeburgia de tegenstander. Het werd een zeer eenzijdige vertoning mede vanwege de povere tegenstand van de Kruislaanbewoners. Het werd uiteindelijk een doelpuntenfeest, 9-3, maar wasn de trainer niet tevreden. De score had nóg hoger moeten zijn en defensief werden er nog wat fouten gemaakt. Dennis Gerritsen maakte zijn faam als topscorer weer eens waar door vijf keer te scoren. Ajax 2 Ter voorbereiding op het nieuwe seizoen speelde het tweede elftal een viertal "friendly games". Met een behoorlijk aantal nieuwe spelers en een drastisch verjongd elftal is het nog moeilijk in te schatten hoe de krachtsverhoudingen precies liggen. De komende zware competitie zal ons een antwoord moeten geven op de vraag wat de juiste opstelling is. Van de serie oefenwedstrijden werden er drie gewonnen: in Almere tegen Waterwijk met 2-3, in en tegen Abcoude eveneens met 2-3 en in Loenen a/d Vecht tegen Sperwers wederom met 2-3. De laatste ontmoeting in Almere tegen AS '80 eindigde tenslotte in een 2-1 nederlaag. In het volgende Magazine komen we wat gedetailleerder op dit elftal terug. Roh Been sr. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 61