en team van "Lucky Ajax", aangevuld met enige gastspelers, onder leiding van coach Joop Stoffelen voor één van de vele wedstrijden die het pseelde in de afgelopen maanden. Staand van links naar rechts herkennen wij Sjaak Swart, Barry Hulshoff, Werner Schaaphok, Gerrit Mühren, Johnny Rep, Wim Meutstege, Wim Rijsbergen, Ruud Krol, Pim van Dord, Joop Stoffelen en verzorger Walter Kooistra. Zittend: Wim Suurbier, Arnold Mühren, Paul van der Meeren (onder de lat als vervanger van de geblesseerde Heinz Stuy), Dick Schoenaker, Joël Krol, Karei Bonsink en Gerrie Kleton. Lachende gezichten op de Ajax-bank wanneer de voetballende kameraden op het veld zijn ontsnapt aan een tegentreffer. Tja, Lucky Ajax... AJAX MAGAZINE OKTOBER 1992 de reis met "Lucky Ajax" naar de UEFA Cup-"thuiswedstrijd" in Düsseldorf tegen Osasuna. Met z'n allen in de bus, vrouwen mee, reuze gezellig. Iets dergelijks, maar dan in Amsterdam, willen wij ook dit seizoen organiseren voorafgaande aan een Europa Cup-wedstrijd." Van de nog aktieve (maar niet bij Ajax) voetballers is Frank Rijkaard er één die lid is geworden van "Lucky Ajax". "Er zijn nog een aantal spelers, zoals bij voorbeeld Sören Lerby, Marco van Basten Frank Arnesen en nog een paar van wie ik van harte hoop dat ze zich ook aan zullen sluiten. Dat zijn toch jongens die er bij horen, nietwaar?" zonnige maanden veel wedstrijden. We krijgen uitnodigingen uit alle delen van Nederland en ik moet zeggen dat we goed aan de weg timmeren. Als we van de pak weg dertig gespeelde wedstrijden er drie verloren hebben, dan is dat veel..." Er klinkt, niet onterecht, enige trots door in Schoenakers stem. Winnen, het is misschien niet meer het allerbelangrijkste maar het blijft voor de gewezen toppers van Ajax een drijfveer. In het Ajax Magazine zal er regelmatig aandacht worden besteed aan het wedervaren van "Lucky Ajax", de club binnen de club waar Ajax zich gelukkig mee mag prijzen. exhibitiewedstrijden "Voorlopig hebben wij van "Lucky Ajax" een vaste plaats op de Reynoldstribune. Ideaal is dat niet maar gezien de capaciteit en de mogelijkheden kan dat even niet anders. In het nieuwe stadion zal er vanzelfsprekend rekening worden gehouden met onze vereniging. Eén van de leukste manieren is om de contacten te verstevigen is het spelen van exhibitie-wedstrijden met Oud Ajax, eh, pardon, "Lucky Ajax". Onder leiding van coach Joop Stoffelen spelen we vooral in de Temidden der kampioenen...een blik tijdens de rust in de kleedkamer van "Lucky Ajax". Van links naar rechts herkennen we Arnold Mühren, Werner Schaaphok, Gerrie Kleton, Johnny Rep en captain Ruud Krol, samen goed voor bijna duizend wedstrijden in het Ajax-shirt!

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 59