Ajax mazzelt met zo Vorig seizoen werd niet alleen gekenmerkt door nieuwe internationale successen van het eerste elftal maar ook door de intrede van een nieuw fenomeen binnen de club. Onder de welluidende naam "Lucky Ajax" werd de basis gelegd voor een te vormen vereniging van oud-Ajax-spelers. Die vereniging, die een exclusief karakter heeft, staat in de eerste plaats ten doel de banden tussen de oud-Ajacieden te verstevigen en, voor zover nodig, de relatie tussen Ajax en de vroegere rood-witte helden van de groene vierhoek te behouden. tekst: David Endt foto's: Louis van de Vuurst Op weg naar "Lucky Ajax"...Sjaak Swart speelt niet alleen nog steeds mee in het elftal van Oud Ajax maar hij verzorgt ook de kleding, net pak of geen net pak! Mooie taal allemaal, maar hoe gaat één en ander in zijn werk? Ajax Magazine vroeg het de secretaris van "Lucky Ajax", Dick Schoenaker, een man die voor de rechtgeaarde Ajacied geen nadere introductie behoeft met zijn negen voetbaldienstjaren en in totaal 348 officiële wedstrijden. Dick bleek gaarne bereid enige uitleg te geven over vooral het "hoe" van de nieuwste loot aan de Ajax-stam. ruime "selectie" In juni van het vorig jaar is de aanzet tot de oprichting van "Lucky Ajax" gegeven", begint Schoenaker zijn verhaal, "en zo ongeveer wanneer dit nieuwe Ajax Magazine verschijnt moet de vereniging notarieel écht zijn opgericht, al zijn we natuurlijk al lang bezig. "Lucky Ajax" heeft op dit moment zo'n vijftig leden, een ruime selectie, ja. Er is een methode gevonden om oud-spelers in aanmerking te laten komen voor het lidmaatschap van de vereniging want niet iedereen die een keertje in het eerste heeft gespeeld kan toetreden tot "Lucky Ajax", dan wordt het allemaal te onoverzichtelijk. Er is door het hanteren van een puntensysteem een drempel bepaald. Ieder seizoen dat een speler deel uitmaakte van de A-selectie levert tien punten op. En per gespeelde officiële wedstrijd wordt er één punt bij opgeteld. Wie op die manier meer dan honderd punten heeft verzameld, kan lid worden van "Lucky Ajax". Zo eenvoudig is dat. Ja, inderdaad, er is er eentje bij die nét dat ene puntje tekort kwam: Piet Wijnberg. Maar omdat er tussen zijn totaal van 99 punten en dat van de na hem volgende- een groot gat zat hebben wij Piet dat punt kado gegeven. Lucky Piet, dus." bijspijkeren Het belangrijkste van de club binnen de club is het verstevigen van de onderlinge contacten tussen de vroegere Ajacieden onderling en de oud-spelers en de club. "Sommige spelers verlies je uit het oog, dat is de realiteit, de oud-Ajacieden zitten ook verspreid over heel Nederland en zelfs ook daarbuiten", legt Schoenaker uit, "Via bijeenkomsten en festiviteiten is het de bedoeling die teloor gegane contacten weer bij te spijkeren. Ook omdat het niet altijd eenvoudig is om de oud-Ajacieden te bereiken, is het nog een hele klus om iedereen bij elkaar te krijgen. Als je iets wilt organiseren moet je daar al vroeg me beginnen. Heel geslaagd was bij voorbeeld AJAX MAGAZINE OKTOBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 58