Tarek Oulida is één van de spelers waar Ajax 2 dit seizoen een beroep op doet. De middenvelder mocht in de aanloop naar het seizoen ook een aantal keer met het eerste elftal mee doen en was zelfs van de partij in het duel Real Madrid - Ajax (1-3). minuten later zelfs op 3-1. In blessuretijd wist Menno van Appelen nog 2-3 te scoren. Afgezien van de afgestrafte individuele fouten konden Ajax 2 toch terugzien op een zeer goed gespeelde wedstrijd. Wij willen Martijn Schuring, Maxim Rettich en Dirk Mijnals van de Zaterdag 2 bedanken voor hun bereidwilligheid om als reserve mee te gaan. Toernooi SVW'27 Het eerste duel in Heerhugowaard, tegen Vitesse '22, werd met 3-1 gewonnen dankzij goals van Ron Willems (2x) en André Ooier. Een verdiende zege, waaraan het spelen in een iets hogere versnelling ten grondslag lag. Een overwinning op SVW '27 met twee doelpunten verschil zou voldoende zijn om de eerste prijs voor de neus van AZ weg te kapen. John van Loen maakte in die wedstrijd na een langdurige blessure voor één helft z'n rentree en deed dat niet onverdienstelijk. Met schitterende combinaties, vooral in de tweede helft, wisten wij inderdaad met twee goals verschil de wedstrijd winnend af te sluiten. Het werd 4-1 door treffers van Tarek Oulida, Menno van Appelen (2x), en Clarence Seedorf. Bekervoetbal In het Bekertoernooi trof Ajax 2 Flevo'80. Over die wedstrijd kunnen wij heel kort over zijn: het was dramatisch slecht. Naar alle waarschijnlijkheid zal de naam van de tegenstander en de afdeling waarin zij spelen (4e klasse KNVB) niet inspirerend gewerkt hebben. Van inzet en goed voetbal was geen sprake en slechts door een goal van Ron Willems konden wij deze wedstrijd winnend afsluiten, ook omdat Flevo een aantal mooie kansen onbenut liet. De tweede wedstrijd tegen Lelystad '67 ging aanzienlijk beter. In de eerste helft waren wij oppermachtig en dat werd weerspiegeld door goals van Ron Willems en Robin Fokke. Echter, in plaats van deze voorsprong uit te bouwen kwam Lelystad op 2-2, Remco Verbrugge maakte 3-2 en tot schrik van iedereen wist Lelystad op 3-3 te komen. Dankzij de koelbloedigheid van Ron Willems won Ajax 2 toch. Hij scoorde in de 94ste minuut met een loeihard schot en stelde de zege veilig, 4-3. Mede namens Tonnie Pronk een compliment aan dit elftal dat geplaagd door blessures een beroep moest doen op de A-junioren Marco van Galen, Hans v.d. Haar en Alex Kroes, die zich op een voortreffelijke manier van hun taak kweten. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 51