Jeugdoverzicht junioren A 1 Toernooien Het Al elftal heeft een goede oefenperiode achter de rug met deelname aan drie toernooien met de volgende resultaten: Bij het NAG toernooi in Breda werd in de finale verloren van Volendam na het nemen van strafschoppen. In het Zilveren Ganzen toernooi te Goes werd in de finale eveneens verloren, deze keer van Real Madrid, met 4-0. Het PSV tournooi won Ajax gewonnen door in de finale PSV met l -0 te verslaan. Tijdens alle toernooien werd er tegen diverse buitenlandse clubs gespeeld hetgeen altijd een goede ervaring is voor de spelers. Competitie De eerste competitiewedstrijd tegen FC Twente in Enschede leverde een overwinning voor onze ploeg op. In de beginfase was Ajax sterker en dat werd uitgedrukt in een doelpunt van Ah Fattouchi. Hoewel FC Twente daarna wat sterker werd, nam Ajax in de tweede helft toch het spel weer goed op en maakte Hans van der Haar uit een strafschop 0-2. Ali Fattouchi bepaalde de eindstand op 0-3. Een prima overwinning! junioren A 2 Met een welkom aan de nieuwe spelers Mark Heimgartner, Eric Heijblok en Arnold Mettes begon de voorbereiding op het seizoen met deelname aan een drietal goed bezette toernooien. In Doetinchem, met o.a. FC Twente, FC Groningen, Velje BK Kopenhagen (met 5 jeugdinternationals) en Crystal Palace, werd een 2e plaats bereikt. Na goede resultaten tegen De Graafschap en Crystal Palace werd in de finale verloren van FC Twente. Bij WSE in Waddinxveen eindigden we op de vierde plaats. Van ARS Denemarken werd ruim gewonnen, tegen FC Utrecht werd gelijkgespeeld en van ADO Den Haag werd met 2-0 gewonnen. In de strijd om de derde-vierde plaats werd met 3-2 van Aarhus Denemarken verloren. In Waddinxveen werd Kiki Musampa tot "beste speler" uitgeroepen! Cambuur - Ajax Na de gedegen voorbereiding op de nieuwe voetbaljaargang volgde de eerste competitiewedstrijd, uit tegen Cambuur Leeuwarden. Met een verre van complete ploeg, 6 spelers ontbraken, werd het in een doelpuntrijke wedstrijd 5-5. De start was veelbelovend want in de eerst helft werd een ruime 3-1 voorsprong genomen door goals van Marco van Gulik (2x) en Richard Post. Na rust was het elftal geen schim meer van de ploeg die eerder goed overeind bleef. Binnen 20 minuten was het 3-3! Cambuur kon doorstomen, mede doordat enkele spelers van ons zich niet alleen bezig hielden met voetballen. De rekening werd snel gepresenteerd en we kwamen met 5-3 achter. Het pleitte voor de meest goedwillende spelers dat met tien man één speler was van het veld gezonden) toch nog een gelijkspel werd behaald door twee treffers van Guillermo Edwards. Invaller doelman Dennis Vos speelde ondanks de 5 tegengoals een goede wedstrijd. In Rotterdam werd in het "Maasstad" Teun Bogaard toernooi van Spartaan '20 de derde plaats bereikt. Onder de deelnemers interessante clubs als Spartak Praag, Aarhus Denemarken, Feyenoord en Sparta. Er werd met 1-0 van BW Den Bosch en met 3-1 van Sparta gewonnen. Om de derde en vierde plaats won Ajax A 2 met 3-0 van Go Ahead Eagles. Josef Obeng werd uitgeroepen tot "speler van het toernooi"

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 45