UEFA cup 16 september 1992, Lehener-stadion Salzburg SV Casino Salzburg - Ajax 0-3 eerste ronde, eerste wedstrijd Lehener-stadion 10.000 Pierluigi Pairetto (Italië) Ilsanker, Feiersinger, Weber, Garger, Stiidtler; Willfurt, Reinmayr (65. Reisinger), Lainer (46. Lipa), Ergovic; Jurcevic, Sanitzer. Otto Baric Menzo; Vink, Blind, Jonk, De Boer; Alflen, Bergkamp, Kreek; Overmars, Pettersson, Roy (30. Davids). Louis van Gaal BIJZONDERHEDEN Edgar Davids en Marc Overmars vieren het maken van hun eerste Europa Cup- doelpunten. Gele kaarten voor Overmars en Davids (Ajax) en Stadtler, Lainer en Gaiger (SV Casino Salzburg). De wedstrijd vangt om de ongebruikelijke tijd van 19.15 uur aan. Louis van Gaal: (over de strijdwijze van de tegenstander) "Als je thuis dit soort afbraakvoetbal durft te vertonen, heb je werkelijk niets in het Europese voetbal te zoeken." stadion: Scheidsrechter SV Casino Salzburg Trainer Ajax Trainer De Ajacieden komen in hun bekende geel-groenen uit-tenue het veld op voor de wedstrijd tegen SV Casino Salzburg. Door treffers van de "jonkies"Davids, Overmars en Kreek behaalde Ajax een 3-0 overwinning en daarmee een riant uitzicht op het bereiken van de tweede UEFA Cup-ronde. Edgar Davids: (over zijn doelpunt) "Ik heb een beetje raar gevoel want ik concurreer nu eenmaal niet graag met Roy, een fantastische voetballer en één van m'n beste vrienden. Die buil op mijn hoofd? Geloof het of niet, die heb ik opgelopen bij de kopbal waaruit ik scoorde."

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 43