1 PTT Telecompetitie Ajax - Co Ahead Eagles Bij Ajaxjplakt de Finse international Jari LitmaÉKiBHÉjn Hfebuut in de hoofdmacht door twee minuten voor het einde van de wedstrijd in te vallen voor Dennis Bergkamp. Litmanen (geboren op 20 februari 1971) werd overgenomen van het Finse Myllykosken, voorlopig op huurbasis voor de duur van één seizoen maar met een optie op koop. De reeds veelvoudige international kwam eerder uit voor Reipas Lahti en HJK Helsinki en stond verleden jaar in de belangstelling van onder meer PSV en Anderlecht. Dennis Bergkamp wordt gekozen tot de eerste Look Mode Man of the Match van het seizoen 1992 - 1993. De tweevoudige schutter ontvangt de prijs uit handen van de vroegere Ajax-spits Dick van Dijk. Voorafgaande aan de wedstrijd wordt bekend gemaakt dat de verkoop van seizoenkaarten alle records breekt. Het aantal van 12.000 verkochte seizoenkaarten ligt binnen bereik. Spart#-lMax VanwepBsn achillespeesblessure ontbreekt WiiflJonk, waardoor de Fin Jari Litmanen voor de eerste keer in het basiselftal staat opgesteld. Sonny Silooy wordt voorafgaande aan de wedstrijd door Ajax-voorzitter Michael van Praag gehuldigd voor het spelen van zijn 250 wedstrijd voor Ajax. Er zijn twee gele kaarten te noteren, te weten voor Sparta-speler Tom van Mol en Ajacied Edgar Davids. Daags na de wedstrijd Ajax - Sparta vertrekt Ajax naar Madrid waar op dinsdag 1 september vriendschappelijk wordt gespeeld tegen Real Madrid. Pech voor Fons Groenendijk, die tien minuten nadat hij is ingevallen voor Frank de Boer het veld moet verlaten met, naar later blijkt, gescheurde enkelbanden. Door het uitvallen van Groenendijk speelt Ajax het restant van de wedstrijd met tien spëlers uit. Ajax - PSV GeleJRLJien voor Michel Kreek (Ajax) en Berry vaj Adtfe en Ernest Faber (PSV). Tot Man of the Match wordt Danny Blind gekozen. Bij PSV ontbreekt Romario vanwege een hem door PSV opgelegde disciplinaire straf. Door de zege van PSV heeft Ajax een achterstand van drie verliespunten opgelopen ten opzichte van de Eindhovenaren. Voor de vriendschappelijke interland Nederland - Italië, op woensdag 9 september te spelen in Eindhoven, heeft bondscoach Dick Advocaat de volgende Ajacieden geselecteerd: Blind, Menzo, De Boer, Bergkamp, Roy. Jari Litmanen (Finland) en Stefan Pettersson (Zweden) treffen elkaar op diezelfde datum in een WK kwalificatieduel in Helsinki. Louis van Gaal: "Go Ahead bood goed tegenstand maar dat neemt niet weg dat ik met een katertje blijf zitten en ik ben blij dat de spelers zelf ook niet tevreden waren over hun spel." Jan Versleijen: "De meeste van mijn spelers hadden nog nooit in De Meer gevoetbald maar we zijn er toch in geslaagd om de sterke punten uit de opbouw van Ajax te halen. Dat stemt tot tevredenheid. Dat we hebben verloren is in dit geval niet zo belangrijk. Go Ahead moet de punten van andere tegenstanders zien te pakken." Louis van Gaal: "Het lijkt er op dat de oude kwaal van het vorig seizoen - het teveel kansen nodig hebben- zich weer gaat herhalen. Jammer, want de mogelijkheden zijn er wel. Met de uitslag ben ik natuurlijk ontevreden maar dat ben ik zeker niet over het optreden van Litmanen. Ajax gaat van hem nog veel plezier beleven want hij is buitengewoon veelzijdig. Als hij wat rustiger wordt aan de bal, kan Litmanen een echte topper worden." Dennis Bergkamp: "Jari Litmanen heeft mij er van overtuigd dat hij geweldig goed kan voetballen. Ik denk dat hij op mijn positie het meest tot zijn recht komt. Het is goed mogelijk dat Ajax met Litmanen mijn opvolger al in huis heeft gehaald." Louis van Gaal: "Als je het grote aantal kansen dat we zelf hebben afgedwongen afzet tegen de paar mogelijkheden die we hebben weggegeven, kan ik slechts concluderen dat we het tegen een topploeg als PSV prima hebben gedaan." Stefan Pettersson: "Ik vind het terecht dat men mij de nederlaag aanrekent. Op belangrijke momenten heb ik gefaald"..."Het liefst zou ik meteen revanche nemen bij Ajax. Maar de eerstvolgende kans daarop is pas op 16 september in de Europa Cup wedstrijd tegen Salzburg." Danny Blind: "Elk seizoen hebben wij vijf of zes van dit soort wedstrijden. We kunnen alles, behalve afmaken." AJAX MAGAZINE OKTOBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 41