3. 116 augustus 1992, Stadion Krommedijk Dordrecht SVV Dordrecht '90 - Ajax- 3 Stadion Krommedijk 7.600 Toeschouwers Scheidsrechter Jaap Uilenberg SW Dordrecht90 Hiele; Boessen, Barendse, Wilsterman, Mulder; Liefden, Kraay (69e Langerak), Schmidt, Slagboom; Van Wattum, Wouden (48e Breetveld). Trainer Han Berger Ajax Menzo; Silooy, Blind, Jonk, De Boer; Vink, Bergkamp, Kreek; Overmars, Pettersson, Roy. Trainer Louis van Gaal Scoreverloop 24e 0 - 1 Bergkamp, 47e 0-2 Blind, 69e 0-3 Pettersson 23 augustus 1992, Ajax-stadion Amsterdam Ajax - Go Ahead Eagles 3-1 17.603 Toeschouwers Frans Houben Menzo; Silooy, Blind, Jonk, De Boer; Vink, Bergkamp (88e Litmanen), Kreek; M. Overmars, Pettersson, Roy. Louis van Gaal Ensink; Hulshoff, Marbus, Arts, Maes; Bosvelt, E. Overmars, Steinmann; Heering, Boere, Van Blerk. Jan Versleijen 2e 1 - 0 Vergkamp, 39e 2-0 Pettersson, 42e 3 - 0 Bergkamp, 51e 3-1 Marbus 30 augustus 1992, Stadion Spangen Rotterdam Sparta - Ajax 0-0 9.000 Toeschouwers Mario van der Ende Metgod; Schuurhuizen, Van den Berg, Veldman, Snoei; Doomernik, Van Mol, Valke, Bogarde (81. Helder); Vurens, Rodrigues. Rob Jacobs Menzo; Silooy, Blind, Vink, De Boer (67. Groenendijk); Pettersson, Litmanen, Kreek; Overmars, Bergkamp, Roy (62. Davids). Louis van Gaal 4 6 September 1992, Olympisch Stadion Amsterdam Ajax - PSV 1 - 2 (0-1) Olympisch Stadion 39.000 Toeschouwers Scheidsrechter John Blankenstein Ajax Menzo; Silooy, Blind, Alflen (68.Litmanen), De Boer; Vink, Bergkamp, Kreek; Overmars, Pettersson, Roy (68. Van Loen). Trainer Louis van Gaal PSV Van Breukelen; Van Aerle, Van Tiggelen, Faber, Heintze; Vanenburg, Popescu,Linskens, Numan; Ellerman (82. Kalusha), Kieft. Trainer Hans Westerhof Ajax- stadion Scheidsrechter Ajax Trainer Go Ahead Eagles Trainer Scoreverloopp3 Stadion Spangen Scheidsrechter Sparta trainer Ajax T miner 40 SVV Dprtrecht '90 - Ajax De eerBe wedstrijd van het seizoen 1992 - 1993 ijlde PTT Telecompetitie tegen een veel te hard spelend SW. Het grove spel noopt scheidsrechter Uilenberg de wedstrijd na ongeveer tien minuten te onderbreken en beide aanvoerders, Blind en Hiele, bij zich te roepen om -vooral SW- tot rust te manen. Niettemin is de arbiter genoopt drie keer een gele kaart te tonen aan respectievelijk Robin Schmidt, Peter Barendse en Romeo Wouden. Op slag van rust krijgt Peter Barendse een rode kaart na een overtreding op Dennis Bergkamp en, daaropvolgend, minder vlijende opmerkingen aan het adres van de scheidsrechter. In de Ajax-rangen begroet men het geslaagde debuut van Mare Overmars, de van Willem II gekochte vleugelspeler die met twee assists een groot aandeel heeft in de 3-0 overwinning. Bij Ajax ontbreekt Dan Petersen in de selectie. De Deen kampt met een voetblessure die hij opliep tijdens een vriendschappelijke wedstrijd in Den Helder. Een eerste onderzoek in het VU- ziekenhuis leverde geen duidelijkheid over de aard van de blessure op. Louis van Gaal: "De Ajacieden verdienen een compliment voor de manier waarop zij het agressieve spel van SW Dordrecht '90 hebben opgevangen. We lieten ons niet gek maken.Toch ben ik niet tevreden want ik heb te weinig teamspel gezien. Misschien een gevolg van de numerieke meerderheid waardoor de concentratie minder werd." Han Berger: "De hardheid was misschien wat overdreven maar wel begrijpelijk. Vorig seizoen verloor SW Dordrecht '90 hier met 5-0 van Ajax en de jongens wilden zich niet nog een keer laten afschieten en dat werd een beetje verkeerd vertaald." Jaap Uilenberg: "SW Dordrecht '90 was in zijn spel tegen Ajax duidelijk overgemotiveerd en overenthousiast."

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 40