nieuwe stadion te worden, met alle voordelen van dien. Inlichtingen hieromtrent kunt U o.a. op ons secretariaat bij de heer Van Eijden verkrijgen. Het weekblad Nieuwe Revu schreef onlangs een zeer negatief artikel over het nieuw te bouwen stadion, waaruit de lezer kon opmaken dat het er niet zou komen. Ook in deze zaak was men echter weer slecht geïnformeerd, zodat U die publicatie gerust naast U neer kunt leggen. Seizoenkaarten Er zijn dit jaar meer dan twaalfduizend seizoenkaarten verkocht. Vanaf deze plaats heet ik de nieuwe seizoenkaarthouders van harte welkom en hoop ik dat zij het gemak van zo'n kaart zullen waarderen. De zekerheid van een toegangsbewijs van Europa Cup wedstrijden is bijvoorbeeld zo'n geruststellende gedachte die bij die kaart hoort. Supporters De nieuwe supportersvereniging groeit gestaag. Op het moment van schrijven hebben zich reeds meer dan 2500 leden aangemeld. Het bestuur van Ajax heeft er vertrouwen in dat het bestuur van de supportersvereniging "Ajax" voor haar leden een dermate interessant jaarprogramma zal opstellen, dat zeer vele Ajacieden lid zullen worden. Wij hebben een sterke supportersvereniging nodig. Via het bestuur van de supportersvereniging kan onze aanhang kenbaar maken wat zij van het Ajax bestuur verlangt. Wij zullen op onze beurt Ajax via de supportersvereniging dichter bij onze sympathisanten brengen. "Ajax Ingelijst" De deze zomer in de Beurs van Berlage gehouden tentoonstelling Ajax ingelijstis een groot succes geworden. Vele tienduizenden hebben deze tentoonstelling, welke uniek is in de vaderlandse voetbalgeschiedenis, bezocht. De organisatoren verdienen een groot compliment voor de wijze waarop zij één en ander hebben ingericht. In het bijzonder echter wil ik diegenen bedanken, die attributen in bruikleen ter beschikking hebben gesteld. Ik hoop ook in de toekomst op hen te mogen rekenen, wanneer wij het museum in het nieuwe stadion gaan inrichten. Helaas is namelijk gebleken, dat Ajax zelf een aantal belangrijke zaken uit het verleden niet bezit. Het evenement was een fantastische promotie voor onze club. Real Madrid Elders in dit blad worden de resultaten van de diverse wedstrijden in de voorbereiding en in de aanvang van de PTT Telecompetitie belicht. Ik wil er echter onze wedstrijd tegen Real Madrid even uit lichten, maar dan vooral vanuit de bestuurlijke kant. Onze collega's van Real hebben ons namelijk laten zien dat hun club niet voor niets de "koninklijke" wordt genoemd. Ons team en begeleiders logeerden in een fantastisch hotel op tweehonderd meter van het stadion. We konden gebruik maken van de trainingsfaciliteiten op het complex van Real Madrid en er was praktisch 24 uur per dag iemand van de club beschikbaar om aan onze wensen gehoor te geven. Een perfecte organisatie, vóór, tijdens en na de wedstrijd. Gewoon af! De avond vóór de wedstrijd waren André Kraan, Arie van Os en ondergetekende uitgenodigd voor een diner met voorzitter Mendoza, twee bestuursleden en de jurist van Real. De heer Mendoza sprak uitstekend Engels en toonde zich een voorbeeldig gastheer. Hij maakte grote indruk op ons door de wijze waarop hij op de affaire Beenhakker terugkwam. Nadat we de zaak over en weer hadden toegelicht begrepen we iets meer van de opstelling van de heer Mendoza toentertijd. We hebben elkaar een hand gegeven en de zaak is voor beide besturen de wereld uit. En zo hoort dat ook tussen verenigingen van het kaliber Real en Ajax. Televisiegelden Momenteel leest U veel over de verdeling van de NOS- televisiegelden tussen de clubs in het betaalde voetbal. Ajax is met PSV en Feyenoord van mening, dat er een andere, eerlijker, verdeling dient te komen. Wij vinden het onterecht, dat een club die nooit in Studio Sport komt evenveel uit de ruif ontvangt als een club die er elke week in verschijnt. Wij menen, dat er voor iedere B.V.O. een bepaald basisbedrag beschikbaar moet zijn. Daarboven dient er een uitbetaling te komen op basis van televisieminuten. Ik begrijp best dat vele clubbesturen, uit bijvoorbeeld de eerste divisie, het hiermee oneens zijn. Het hen momenteel toekomende bedrag draagt immers voor een belangrijk deel hun begrotingen. Het is echter niet langer te verdedigen, dat zij dat kunnen doen met geld waar ze niets voor hoeven te doen. Ajax is best voor delen, maar dan wel op een rechtvaardige manier. Graag wil ik eindigen, met namens het bestuur alle spelers welkom te heten die dit nieuwe seizoen bij Ajax zijn komen voetballen. De eisen om bij Ajax te slagen zijn hoog maar ik weet zeker, dat het voor jullie een belangrijke periode in je voetbalcarrière zal zijn, hoe die ook moge verlopen. En tot U, lezer: ik wens U veel plezier bij de wedstrijden van uw favoriete club, uw Ajax, en vertrouw er evenals vorig jaar weer op, dat U ons door dik en dun zult blijven steunen. Michael van Praag Voorzitter AJAX MAGAZINE OKTOBER 1992 31

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 31