'Het nieuwe stadion komt er i Van de voorzitter Na de Presentatiegids ligt thans het tweede exemplaar van het Ajax Magazine in het seizoen 1992-1993 voor U. U zult het met mij eens zijn wanneer ik stel, dat Ajax het allermooiste magazine in het betaalde voetbal heeft. Wij krijgen daar ook bijzonder veel positieve reacties op. Velen zien het als een zogenaamd "collectors' item" en daar wil ik de redaktie, TEMA en onze drukker-sponsor Boekhoven-Bosch graag van harte mee feliciteren. Tja, wat zal dit seizoen ons brengen. Bij een ieder leven hoge verwachtingen. Toch is het goed om zich te realiseren, dat voetbal voetbal blijft. Iedere tegenstander zal nog meer zijn best doen om het Ajax moeilijk te maken en het is vooral zaak met beide benen op de grond te blijven staan en rustig, met vertrouwen in eigen kracht verder te bouwen. In dat kader staat het bestuur volledig achter de mening van Louis van Gaal. We moeten ons in de euforie niet laten meeslepen. Stadion Het is een geruststellende gedachte dat we in het Olympisch Stadion kunnen blijven spelen totdat het nieuwe stadion zijn poorten opent. Daar gaan voor Ajax overigens wel grote investeringen mee gepaard. Het Stadion is door de jaren heen slecht onderhouden, zodat onderhoud aan bijvoorbeeld de overkappingen en de betonstructuur moet worden uitgevoerd. Daar komt daar de aanschaf van nieuwe lichtmasten nog bij en zullen de diverse ontvangstruimtes moeten worden opgeknapt. Maar goed, dit alles is noodzakelijk want wij kunnen de "grote" wedstrijden door de enorme belangstelling niet meer in de Meer spelen. Bovendien meenden we niet bij U aan te kunnen komen met een "thuiswedstrijd" in bijvoorbeeld het Feyenoord-stadion. Het is voor mij een onbegrijpelijke zaak dat er nog steeds mensen zijn die denken dat het nieuwe stadion er niet komt. Laat ik U vanaf deze plaats dan nog eens de verzekering geven dat het er komt. De beslissing is door alle betrokkenen genomen en kan niet meer worden teruggedraaid. Er wordt momenteel hard aan het ontwerp getekend en op 1 augustus 1993 gaat de eerste paal de grond in. De bouw zal daarna twee jaar in beslag nemen. Inmiddels is het weer mogelijk om alsnog aandeelhouder van het AJAX MAGAZINE OKTOBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 30