Ajax-opleiding, een soort survivaltocht Co Adriaanse Enige tijd geleden besloot het Ajax bestuur maatregelen te nemen teneinde de continuïteit van de jeugdopleiding te waarborgen. Ervaring uit het verleden had geleerd dat bij vertrek van een Technisch Direkteur de jeugdopleiding werd verstoord. Bovendien heerste de mening dat een persoon nooit echt verantwoordelijk kon zijn voor het totale technische beleid in de vereniging. Dus werd besloten over te gaan tot de functie Direkteur Betaald Voetbal (Louis van Gaal) en Direkteur Opleidingen, waarvoor Co Adriaanse werd aangezocht. Vanaf 1 juli j.l. vervult hij deze nieuwe taak in onze vereniging. Co Adriaanse woont in Zeist, is getrouwd met Joke en heeft twee kinderen, zoon Glenn (14) en dochter A/larcia (9). Een kennismaking. tekst: Tijn Middendorp foto's: Louis van de Vuurst "Op 9 jarige leeftijd ben ik met voetballen begonnen bij HRVC in Amsterdam, de stad waar ik geboren en getogen ben. Ik volg nog altijd de uitslagen van die club. In mijn jeugd kende ik twee idealen: ik wilde profvoetballer worden en gymnastiekleraar op school. Dat is dus allemaal gelukt. Bij elkaar ben ik 13 jaar profvoetballer geweest, hoofdzakelijk bij De Volewijckers en FC Utrecht. En ik heb een aantal jaren gewerkt als gymnastiekleraar in het onderwijs. Ik had niet bepaald het ideaal trainer te worden. Zoiets komt meestal pas later, zo aan het einde van de carrière als je gaat beseffen dat het toch wel leuk is om in de voetballerij te blijven. Je doet de cursussen, dan volgt er een aanbieding van een club en zo rol je er eigenlijk vanzelf zo'n beetje in. Begonnen bij Zilvermeeuwen in Zaandam daarna 1 jaar bij AZ waar ik aktief was in de voetbalschool en met de scouting, dan 4 jaar PEC Zwolle en laatstelijk FC Den Haag. Vervolgens een halfjaartje niks waarna ik door Ajax werd gevraagd voor de functie Direkteur Opleidingen. Eerder heb ik cursussen gegeven voor Trainer Coach 3 in Amsterdam en Haarlem en geef ik nog veelvuldig les in Zeist op de cursussen voor voetbaltrainers en ga ik op de cursus coach Betaald Voetbal les geven in sportmanagement." Spelstijlbewaking Bij Ajax ben ik verantwoordelijk voor de totale jeugdopleiding Dat begint dus bij het E2 elftal en dat eindigt bij de A 1 junioren. Die verantwoordelijkheid betekent: inhoud geven aan de trainingen, dat de leeftijdsgroepen op elkaar worden afgestemd en dat zoiets ook op papier AJAX MAGAZINE OKTOBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 22