KRONIEK We gaan in deze laatste Kroniek van het seizoen op weg naar de FINALE van de UEFA-Beker tussen Ajax en Torino. Als u dit Magazine onder ogen krijgt weet u natuurlijk al lang de resultaten van beide wedstrijden en zult u de eufo rie en blijdschap hebben ervaren bij het binnenhalen door ons elftal van de UEFA-CUP 1992 en alle vreugde die zo- velen hebben gehad bij de beslissende wedstrijd op 13 mei in het Olympisch Stadion. Met veel trots konden wij reeds in ons vorige blad met prachtige foto's u laten genieten van het succes van onze vereniging maar in deze uitgave doen wij het nog eens ruimschoots over om u nog eens in alle rust te laten genieten van de geweldige successen van onze club. Die hele sfeer rond de finale begon ei genlijk al na die prachtige wedstrijd in Genua met de 2-3 winst waarna menig een Ajax reeds met één been in de eind ronde waande hoewel de tweede ont moeting nog gespeeld moest worden. In het Olympisch Stadion liep het wat min der soepel doch de 1 -1 eindstand was ruimschoots voldoende en niets stond Ajax meer in de weg. De hoop was ge vestigd om Real Madrid in de finale te treffen maar het werd Torino, dus weer een Italiaanse tegenstander na eerder Genua te hebben uitgeschakeld. Zaterdagochtend 18 april was er de ver koop van de kaarten aan de loketten van ons stadion. Dit keer kon men alleen al daar kaartjes bemachtigen en was de organisatie gericht op de ervaringen rond de voorverkoop van kaarten voor de wedstrijd tegen Genua. Toen verliep alles in redelijke harmonie en vielen er weinig wanklanken te horen. Nu even wel, bij de kaartenverkoop voor Torino, ging alles totaal anders en behoorlijk chaotisch. Een dergelijke massale op komst reeds op vrijdagavond- en nacht was niet verwacht en velen moesten worden teleurgesteld ondanks het heel vroeg van huis gaan, het lange wachten en lang in de rij staan en dan toch geen kaartje. Nog nooit was er zoveel belang stelling voor de "slechts" 20000 kaarten die in de voorverkoop beschikbaar wa ren. Sowieso moesten heel veel mensen worden teleurgesteld maar rond de or ganisatie van de kaartenverkoop zullen in de toekomst bij dergelijke gelegenhe den andere maatregelen worden geno men om zoveel mogelijk mensen in het hele land de kans te geven een kaartje te bemachtigen. Ajax kent bijzonder veel supporters ver buiten Amsterdam. Men sen die van heel ver zeer regelmatig naar Ajax komen om de wedstrijden te be zoeken. Op voorhand is een oplossing in ieder geval de mensen te adviseren een sei zoenkaart aan te schaffen die recht geeft om een kaartje voor Europa Cup wedstrijden te bemachtigen. Ajax zal ongetwijfeld lering hebben ge trokken uit de vervelende gebeurtenis sen en bij een volgende gelegenheid ze ker anders handelen. Tussen alle bedrijven door moest ook de competitie worden afgemaakt en waren er na Genua nog drie wedstrijden te gaan. Op dinsdagavond 21 april stond de wedstrijd tegen Roda J.C. in Kerkra- de op het programma. De ontmoeting was naar die datum verschoven om de Ajax-spelers enige rust te geven na hun inspanningen voor de UEFA-beker. PSV kon theoretisch die avond de landstitel pakken bij verlies van ons elftal. Dat feest ging even niet door omdat Ajax dit keer weinig moeite had met de men sen uit Kerkrade. Dat was overigens wel eens anders geweest. Dit seizoen even wel leverden de wedstrijden tegen de teams uit het Zuiden louter overwinnin gen op en moest ook Roda JC er aan geloven. Brian Roy met een doelpunt uit De vreugde na het behalen van de UEFA-CUP kende geen grenzen. In alle emotie heeft Louis van Gaal geen moeite het gewicht van Gerard van der Lem plus beker te torsen. Foto: Louis van de Vuurst een eigenlijk onmogelijke positie, Wim Jonk met een akelig zuiver schot en Dennis Bergkamp met een droge knal zorgden voor de 0-3 winst en het feit dat PSV, onder het genot van een hapje en een drankje in eigen huis, nog even in de wachtkamer moest alvorens de kam- pioensvlag te kunnen hijsen. Steeds meer naderde de datum van de eerste wedstrijd tegen Torino. De Euro pa Cup-koorts liep behoorlijk op, mede ook door de gedachte dat, wanneer Ajax er in zou slagen de beker te verove-

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 9