maakte de vijfde en ook de laatste goal van deze competitie. Met deze score werd Ajax de club met de meeste doel punten (83) en wat zou het geweest zijn als de ploeg nog maar 50% van alle kan sen in deze competitie had benut? Men zou de honderd ruim zijn gepasseerd. Ook defensief zat het goed in elkaar hoewel wel eens anders wordt beweerd maar de cijfers wijzen het uit. Met PSV op een gedeelde tweede plaats (24) achter Feyenoord met 19 tegengoals. Trots zijn we dat Ajax voor de zoveelste keer de topscorer in de hoogste afdeling levert: Dennis Bergkamp met 24 doel punten. PSV dus kampioen, De Graaf schap en VW terug naar de eerste divi sie terwijl FC Den Haag het vege lijf nog zou kunnen redden met promotie/de gradatieduels.De competitie 1991 -92 was teneinde en de meeste spelers kon den zich gaan verheugen op een lekkere vakantie. Niet voor Ajax want onze spelers stond nog iets moois te wachten op 13 mei terwijl een flink aantal de maand juni zouden gaan benutten voorde E.K. in Zweden. Je zou dat tournooi bijna ver geten in al die euforie rond dat Europese voetbal. En als dan Stanley Menzo na even na denken besluit zijn contract met 2 jaar te verlengen en Ajax de selectie voor het nieuwe seizoen rond heeft waarbij nie mand vertrekt en ook geen aankopen te verwachten zijn, tenzij er gekke dingen gebeuren, valt diezelfde dag (5 mei) het besluit dat niet Nederland maar Enge land de E.K. in 1996 zal gaan organise ren. Een tegenvaller voor het Nederland se voetbal omdat zo'n voetbalgebeurte nis altijd een goede impact heeft op het voetbal in het algemeen in Nederland. Succes had ook Ajax 1 Zaterdag dat al enige tijd in een flinke strijd was gewik keld met Advendo met als inzet promo tie naar de tweede klasse Zaterdag amateurs. In de competitie eindigden beide teams met een gelijk aantal pun ten. Het doelsaldo speelde nog geen rol. De eerste beslissingswedstrijd eindigde in 1 -1de tweede evenzo waarna wel het doelsaldo van belang werd en Ajax dat gelukkig veel beter had. Ajax-1 dus gepromoveerd naar de tweede klasse. Natuurlijk onze gelukwensen naar Dirk de Groot en z'n spelers voor dit succes waar eigenlijk een klein beetje niet meer op gehoopt was maar toch nog werd gerealiseerd. In ook twee zinderende fi nales. Klasse..! De voorlopige selectie van het Neder lands Elftal voor de E.K. in Zweden werd door Rinus Michels bekend gemaakt. In de 25 geselecteerden waren maar liefst 9 Ajax-spelers opgenomen. Uiteraard Pettersson maar ook Sonny Silooy ont braken van de Ajax basis-elf. Je mag je hierbij afvragen: waarom? Hoe het ook zij, natuurlijk een wat bittere pil voor on ze verdediger die op meer had gere kend Verder drie uit Feyenoord, vier uit PSV en negen "buitenlanders" met daarbij veel voormalige Ajax-spelers. De selectie zal worden teruggebracht tot 20 spelers die de titel in Zweden zullen moeten gaan verdedigen. Voor de zoveelste keer mag Ajax zich met recht hofleverancier voor de natio nale ploeg noemen zoals de club dat is voor alle vertegenwoordigende elftallen. Ook het Olympisch team en het Neder lands Jeugdelftal tot 16 jaar kent vele Ajaxspelers. Hoe lovend was de pers in die periode over Ajax. Er viel geen kwaad woord en hoe kon het ook anders. Mensen die ooit beweerden het met Louis van Gaal niet te zien zitten, die Ajax de komende jaren geen rol van betekenis zagen spe len in het Europese voetbal, die veel kri tiek hadden op de verschillende Ajax- spelers en ga zo maar door, al die mensen waren dan volledig overtuigd van de capaciteiten van dit Ajax. Dwe pen nu met onze club. Superlatieven schoten te kort terwijl Ajax als totale club zowel sportief als organisatorisch nog druk bezig is het allemaal nog veel beter en veel mooier te maken. Het weekeinde voorafgaand aan de strijd tegen Torino stond in het teken van de bekerfinale waar Feyenoord er tegen Roda JC in slaagde voor de twee de achtereenvolgende keer winnaar te worden en zich daarmee verzekerde van deelname aan Europa Cup 2. En dat dan voor de tweede achtereenvolgende keer. Een prima prestatie van de Rotter dammers. Het was alleen jammer dat de wedstrijd voor een uitverkochte Kuip niet via de televisie tot ons werd ge bracht. Het bekervoetbal kan toch in Nederland wel een beetje publiciteit ge bruiken. In Engeland wijdde de televisie vele uren aan de Cupfinal. In Nederland wordt zo'n wedstrijd afgedaan met een uurtje samenvatting. Dat moet toch zo langzamerhand anders kunnen. Hoe het ook zij, de eretitels verdeeld in het nationale voetbal: PSV kampioen, Feyenoord de beker en Ajax, FC Groningen en Vitesse een plaats in het UEFA-CUP-tournooi. Maar het voetbal was nog lang niet ge daan want als PSV en Feyenoord een prijs hadden weggesleept kon Ajax na tuurlijk niet achterblijven. En die kans lag dan te grijpen op 13 mei in het Olym pisch Stadion in de tweede wedstrijd te 13 Louis van Gaal met een zeer tevreden lach... Foto: Louis van de Vuurst gen Torino. Een nogal beladen wedstrijd met een enorme aanloop en heel veel zaken er om heen. Veel emotie, heel ho ge verwachtingen maar uiteindelijk met die beker naar het Leidseplein. Ge makshalve werd even vergeten dat er ook nog een tegenstander was die pre cies hetzelfde wilde en die beker graag mee naar Turijn zou willen nemen. Woensdag 13 mei 1992 Het zou voor Ajax een uiterst gedenk waardige dag worden want al vele we ken werd uitgekeken naar die ene ont moeting tegen Torino met als inzet de UEFA-Beker of wel Europa Cup 3, de enige bokaal die nog ontbrak in de Ajax- vitrines. De 2-2 in de eerste wedstrijd in Turijn was natuurlijk voortreffelijk maar gaf niet die zekerheid om met een gerust hart op de tribunes plaats te nemen. Al hield, al thans voor de buitenwereld, niemand re kening met welke teleurstelling ook. Het kon en mocht niet mis gaan en iedereen was daarop ingesteld. Bijvoorbeeld de hele entourage rond de wedstrijd met vooraf eindeloos veel in terviews in kranten en tijdschriften met veel Ajax-prominenten tot en met onze redaktie aan toe (David Endt). Alles bij Ajax werd op de voet gevolgd. Toch werd een ieder al snel geconfron teerd met het niet meespelen van Den- nis Bergkamp vanwege hoge koorts. Bijzonder jammer voor onze spits die

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 13