gingen de Ajax-spelers nog maar even het veld op en begonnen de ruim 3000 Ajacieden spontaan het prachtige lied WE ARE THE CHAMPIONS" in wonder baarlijke harmonie ten gehore te bren gen. Een ontroerend beeld: in een vrijwel vol ledig leeg stadion van 70000 plaatsen zingt een groep Ajax-supporters in alle "stilte" hun helden toe die ontroerd staan te kijken en eigenlijk niet goed we ten wat men er mee aanmoet. Prachtige emotionele momenten die horen bij de sport en die we nooit zullen vergeten. Maar ondanks alles moest er de zondag daarop "gewoon" weer worden aange treden voor de laatste competitiewed strijd van het seizoen bij SVV/Dordrecht. De slechte herinneringen van vorig jaar waren bijna vergeten. De landstitel werd toen op 1 doelpunt gemist. Nu was het een wedstrijd om niets en had Ajax de plicht er toch iets leuks van te maken. Alflen en Van Loen (2x) scoorden nor male goals maar vielen in het niet bij de wonderbaarlijke treffer van Joop Hiele in eigen doel als een volleerd handballer in de bovenste hoek. Stefan Pettersson Bobby Haarms en zijn Tilly zijn blij met wéér een Europa Cup. Foto: Louis van de Vuurst Als een kind zo blij: John van Loen met de UEFA-Cup. Foto: Louis van de Vuurst rend. Dennis Bergkamp liet niets van zijn blessure merken, Winter en Roy even min. De sterkste opstelling ook in de tweede helft waar Ajax de wedstrijd bleef dikteren al waren er fases, zoals ook in de eerste helft, waar Torino wat meer druk uitoefende en Ajax iets min der grip had op de wedstrijd. Het wordt 1 -1 en alles wat Italiaans is vloog uit de stoelen en het kabaal kende geen grenzen. Ajax hield het hoofd koel en bleef de aanval zoeken ondanks de pressie van Torino wat Ajax voorin wat meer ruimte geeft. Dennis Bergkamp gebruikte dat goed en forceerde een strafschop. Stefan Pettersson trok zich niets aan van het Italiaanse fluitvolume, maakte 1 -2 en het Ajax-vak liet zich ho ren inclusief de her en der verspreide aanhang die zich tussen louter Italianen bevond en een kick kreeg om als enke lingen op te springen terwijl duizenden Italianen zielig om zich heen bleven kij ken. Absoluut een aparte belevenis. En net als de Ajax-aanhang dacht de winst in de knip te hebben was even een moment van onoplettendheid de oor zaak van de gelijkmaker en werd de eindstand 2-2. Een prachtig resultaat van Ajax in een uitwedstrijd van de finaleronde om de UEFA-CUP en toch bleef een wat katte rig gevoel hangen na afloop. Zo verwend zijn we al! Ajax speelde prachtig, domi neerde het grootste gedeelte van de wedstrijd, kwam twee keer op voor sprong en toch hield alles wat Ajax was een gevoel van "wat jammer" over. Maar ook de blijdschap dat we dit allemaal hadden mogen meemaken. Maar het was nog niet gedaan. Torino bleek duidelijk een betere ploeg te zijn dan Genua. Het had absoluut betere voetballers die razend snel bleken te zijn en veel opportunisme in hun spel had den. Dat kon nog wat worden op 13 mei in het Olympisch Stadion. De euforie rond Ajax ging maar voort en alles en iedereen hadden weer twee we ken de tijd om de spanning maximaal op te voeren. De waardering door de Ajax- fans in Turijn, nu ook eindelijk aan het adres van Louis van Gaal. Zijn naam werd luid gescandeerd toen hij na het in terview voor de camera's het hele veld over moest steken terug naar de kleed kamers het hele Ajax-vak zijn naam luid keels riep en zong. Het zal hem erg goed hebben gedaan! Eindelijk die erkenning die hij al lang verdiende maar nog niet kreeg omdat men eerst even aan hem moest wennen. Z'n uitlatingen en opvat tingen bleken niet alledaags en vernieu wing heeft nu eenmaal tijd nodig. Prachtige beelden ook na de wedstrijd als de Ajax-fans nog "vastzitten" in hun vak Oost 3 en moesten wachten tot zij het stadion mochten verlaten. Bij de do pingcontrole na afloop moesten Stanley Menzo en Michel Kreek het gebruikelijke plasje produceren. Onze keeper lukte dat redelijk snel maar bij Michel Kreek wilde het niet vlotten. De benjamin uit de Ajax-ploeg had al het vocht volledig ver bruikt tijdens de wedstrijd dus moest er eerst flink gedronken worden en werden er allerlei andere manieren geprobeerd om maar een beetje urine te produce ren. Daar was het wachten op en dus

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 11