KRONIEK Ook deze Kroniek moet helaas geo pend worden met het trieste bericht om trent het overlijden op 81 -jarige leeftijd van Jan Westrik, zeer lang secretaris van onze vereniging en erelid vanwege zijn verdiensten voor onze club. Weer is een zeer gewaardeerd Ajacied van ons heen gegaan en hebben vele vrienden en kennissen uit de vereniging hem op 9 april j.l. de laatste eer bewezen. Het In Memoriam treft U elders in dit blad aan. De tweede wedstrijd tegen AA Gent in de kwartfinales voor Europa Cup 3 werd een ouderwets avondje Europa-Cup voetbal in het Olympisch Stadion. Na de wat troosteloze 0-0 twee weken eerder was het feest na afloop van die schitte rende 3-0 winst des te groter. Ajax kon zich zelf notabene op zijn eigen verjaar dag (18 maart) geen mooier cadeau ge ven en het leuke was dat er zoveel men sen op dat feestje waren gekomen. Van her en der komen weer bussen vol met mensen uit alle windstreken een avondje Ajax doen en meestal maakt men er dan tegelijk maar een dagje Amsterdam van. Natuurlijk werd onmiddellijk uitgekeken naar de loting op 20 maart voor de te genstander in de halve finale. Dat werd het Italiaanse Genua op 1 en 15 april waarbij Ajax uiteindelijk eerst de uitwed strijd moest spelen hetgeen bij velen niet als ongunstig werd beoordeeld. Sensationeel was het tijdsbestek dat de kaartjes voor de thuiswedstrijd van de hand gingen. Binnen een paar uur op de ochtend van de 25ste maart was het Olympisch Stadion volledig uitverkocht en bleef er nog zoveel belangstelling over dat er nog wel een stadion vol ver kocht had kunnen worden. Beheerder van de financiën Arie van Os zal alles met een glimlach hebben aanschouwd. En wie weet wat ons nog allemaal te wachten staat... Op de dag van de loting vond ook de jaarlijkse bijeenkomst plaats van de Bordjesclub, een reünie van niet al te jonge Ajacieden die bij een dergelijke gelegenheid toch al niet om een verhaal verlegen zitten en nu tegelijk maar even de loting konden bespreken en analyse ren. Want er loopt dan wat voetbalken nis rond. Elders vindt u wat meer infor matie omtrent het fenomeen Bordjesclub en alles wat daarbij hoort. Verder vond op 25 maart in ons stadion een vriendschappelijke oefenwedstrijd plaats tussen het Nederlands Elftal en Joegoslavië, als men dat land tenminste nog zo mag noemen. Rondom die wedstrijd leek het meer op een reünie van voormalige en huidige Ajaxspelers. Maar liefst 9 "Ajacieden" maakten deel uit van de basis en ieder een was zeer ingenomen elkaar weer eens tegelijk te ontmoeten op de plek waar het voor hen in feite allemaal ooit was begonnen. De wedstrijd zelf was zeer gezapig met 2 goals (Kieft en Wou ters) en kende verder weinig of geen hoogtepunten. Tegelijkertijd liet het Olympisch Elftal het tegen Zweden lelijk liggen zich direct te plaatsen voor de Spelen in Barcelona. Nu moet het ergens in mei spelen tegen Australië om in twee wedstrijden uit te maken wie alsnog naar Barcelona mag gaan. En dat in een periode dat Ajax en Feyenoord nog volop in de Europa Cup spelen. Ook de competitie ging uiteraard ge woon door. 29 maart werd een belang rijke datum omdat Ajax het moest opne men in Rotterdam tegen Sparta terwijl de concurrentie (Feyenoord en PSV) el kaar troffen in Eindhoven. Om het sei zoen enigszins te redden zou het aardig geweest zijn wanneer niet alleen Ajax de winst zou pakken van Sparta maar Feyenoord dat ook zou doen bij PSV, om alles weer een beetje bij elkaar te krijgen. Helaas ging deze wens niet he lemaal op. Ajax redde het wel tegen Sparta maar Feyenoord niet tegen PSV. Ons elftal speelde op Het Kasteel de eerste helft zeer slecht en dat deed ons zelfs een beetje denken aan die afschu welijke nederlaag tegen SW/Dordrecht van het vorig seizoen op hetzelfde veld toen de titel voor het grijpen lag en de ploeg maar niet tot voetballen kon ko- Ajax scoort! In de thuiswedstrijd tegen Genoa heeft Dennis Bergkamp zojuist de bal tegen de touwen gekogeld, het is 1-1, tot leedwezen van de Genoa-verde- digers Caricola en Collovati en tot blijd schap van de schutter en de op de grond liggende Stefan Pettersson. Foto: Louis van de Vuurst ESÉiéiiöïi

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 8