VAN DE REDAKTIE Het bereiken van de eindstrijd in het UEFA CUP Toernooi ging gepaard met een enorme euforie rondom onze club. Vooral de wedstrijd thuis tegen AA Gent en de beide ontmoetingen tegen Genua spraken enorm tot de verbeelding en de waardering voor de prestaties van het team waren grenzeloos. De echte voet balliefhebber werd op zijn wenken be diend met staaltjes voetbal om van te smullen inclusief schitterende doelpun ten. Natuurlijk wordt van Ajax verwacht dat elke keer weer elke wedstrijd wordt gewonnen want alleen winnen is bij het publiek niet genoeg. Er wordt van Ajax meer verwacht. Winnen met prachtig voetbal, met technische hoogstandjes en de tegenstander bestrijden op eigen helft. Kortom, Ajax moet de wedstrijd dicteren. Elke keer weer. Louis van Gaal heeft kans gezien in de korte tijd dat hij het eerste elftal onder zijn hoede heeft een proces in werking te zetten dat het elftal naar grote hoogte deed groeien. Met daarbij het perspectief dat het altijd weer beter kan. Het elftal is in veel op zichten enorm gegroeid en dat uit zich in die prachtige resultaten in de aanloop naar die finaleplaats tegen Torino. On geacht het resultaat van de twee finale wedstrijden mag Ajax enorm tevreden zijn over de resultaten in het afgelopen seizoen. Door wat onverdiend, maar he laas ook wat onnodig, puntverlies werd de kans op de landstitel steeds kleiner maar de successen in de Europa Cup deden dat grotendeels vergeten. Op dezelfde dag (15 april) dat Ajax zich voor de finale plaatste viel ook de defini tieve beslissing omtrent de bouw van een nieuw stadion in Amsterdam en het behoud van het huidige Olympisch Sta dion zodat Ajax gelukkig nog de komen de 4 jaar (in 1996 moet het nieuwe sta dion klaar zijn) de topwedstrijden daar kan spelen. Sportief en zeker ook finan cieel voor de club uiterst belangrijk en gelukkig is alles nu veilig gesteld. Er mag in deze zeker een compliment uitgaan naar het Ajax-bestuur en in het bijzonder naar Uri Coronel en Arie van Os die zich zeer hebben ingespannen om de belan gen van Ajax te behartigen en dat met veel succes hebben gedaan! Onze club maakt prachtige tijden door en kan dat allemaal bekronen met het winnen van de UEFA-Beker. Wat er ook gebeurt, het seizoen kan voor Ajax niet meer stuk...! Tijn Middendorp Aron Winter wint een luchtduel met de aanvoerder van Genoa, Sigorini. Na de overwinning in Genua volgde een 1 -1 gelijkspel in het Olympisch Stadion. Genoeg voor het bereiken van een historische finale. FotoLouis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 7