OVERZICHT AjAX-ZATERDAG i AJAX 1 AJAX 2 AJAX 3 Evenals vorig jaar was de competitie in de derde klasse B bijzonder spannend voor wat betreft het kampioenschap. Al wekenlang was duidelijk dat alleen Ajax en Advendo voor de titel in aanmerking kwamen en op beide ploegen drukte dan ook een enorme spanning omdat ie der puntverlies wel eens catastrofaal zou kunnen zijn. Ajax trof in GEINOORD een degradatie kandidaat die slechts naar Amsterdam was gekomen om een punt weg te halen en derhalve de hele ploeg achter de bal hield. De nervositeit die vaak in de ploeg kwam als erniet gescoord werd was voor het elftal het grootste probleem. Het gaat dan allemaal te gehaast en de verantwoordelijkheid wordt dan dikwijls naar een medespeler verlegd. Toen Ton Fens met een geweldig schot de score opende leek niets een Ajax-zege meer in de weg te staan maar de werkelijkheid werd anders. Een verdwaalde bal bleef door de sterke wind ergens in onze ach terhoede hangen en door gebrek aan rugdekking kon Geinoord geheel onver wachts tegen scoren. Eindstand 1 -1 Dit puntverlies bleef in de thuiswedstrijd tegen DESTO nog doorwerken. Het ver trouwen was niet echt aanwezig en de Utrechtenaren kregen alle kans gevaar lijk voor ons doel te verschijnen. Zij na men zelfs met 0-1 de leiding maar Ajax had ditmaal het geluk twee goals binnen vijf minuten te scoren. Renato Dijkster- huis kreeg zelfs de kans van 11 meter de genadeklap uit te delen maar zijn schot ging via de buitenkant van de paal naast. Later had dezelfde speler met een vrije schop meer succes (3-1). De zege werd niet meer uit handen gegeven ondanks de tweede tegengoal van DES TO. Eindstand 3-2. Het gedegradeerde ZUIDVOGELS mocht vervolgens geen problemen meer opleveren. Het werd afgetekend 1 -4 in een rommelige wedstrijd. Vermeldens waard is nog de eerste goal van Ton Fens, een vrije schop van 25 meter in de kruising. Ook Dennis Gerritsen deed met twee treffers eindelijk weer eens van zich spreken. De voorlaatste wedstrijd van de compe titie, thuis tegen AMSTELVEEN, leverde een teleurstellend 2-2 gelijkspel op. Hoewel Ajax voor de rust op voorsprong kwam door goals van Dennis Bogaard en Renato Dijksterhuis sloop in de twee de helft de angst en pnzekerheid weer in het spel en was de ploeg maar spora disch gevaarlijk. Amstelveen nam het initiatief en bracht de ploegen kort voor tijd weer naast elkaar. Met nog één wed strijd te gaan stonden Ajax en Advendo, nu in verliespunten gelijk, bovenaan. Wim Heisterkamp Tegen H.C.S.C. uit Den Helder speelde Ajax in de eerste helft zeer goed met een treffer van Ramon Bravo Ferwerda. Hij zorgde ook voor 2-0 maar de gasten kwamen tot 2-1 terug en gingen uiter aard voluit voor de gelijkmaker. In de laatste minuut was het weer Ramon die voor de verdiende 3-1 eindstand zorg de. In de inhaalwedstrijd tegen KENNER- MERLAND kwam een onherkenbaar zwak Ajax voor rust geheel tegen de ver houding in op 1 -0 door Marco Boender maker. Kennermerland, vechtend tegen het degradatiespook, trachtte met on gelooflijke inzet het vege lijf te redden. In de tweede helft ging de kaars echter langzaam uit en konden Ramon Bravo, Maxim Rettich en Rob Been de stand uitbouwen naar 4-0. AALSMEER, thuis veel te grof spelend, kwam voor rust goed weg. Toch leverde het surplus aan lichaamsgeweld een 1 -0 voorsprong op. Het slotoffensief van Ajax was helaas tevergeefs. Een voor zijn kampioenskans vechtend AMSTELVEEN kwam bij Ajax wel öp zeer gelukkige wijze aan de overwin ning. In letterlijk de laatste minuut van deze competitie plaatste een van onze verdedigers de bal buiten bereik van on ze keeper in eigen doel. Rob Been had het elftal in deze wedstrijd aan de leiding gebracht maar de gasten hadden de stand na rust al gewijzigd in 1 -2. Vijf mi nuten voortijd maakte Dick Schoenaker 2-2 waarna hij een publiekswissel kreeg vanwege het feit dat hij met competitie voetbal stopt. Een prachtig bloemen- boeket ging hem vergezeld. Rob Been Sr. Voor het derde elftal zit het er bijna op. Een seizoen met weinig ups en veel downs. Evenals vorig jaar was het groot ste probleem steeds weer met elf fitte spelers binnen de lijnen te verschijnen hoewel er op papier toch voldoende spelers waren. Dat was ook weer van toepassing op de een na laatste competitiewedstrijd te gen D.V.V.A. Onder zeer slechte om standigheden speelde het elftal een dra matisch slechte wedstrijd tegen deze, op papier, zwakke tegenstander. Geheel onnodig werd Ajax met een 7-4 neder laag naar huis gestuurd. Met nog één wedstrijd te gaan staat een derde plaats zo goed als vast en daarna staat nog een aantal toernooien op het programma, alvorens we allemaal met vakantie kunnen gaan. Over die laatste resultaten berichten wij U in het volgende Magazine. Frans Grootenboer

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 54