ü^/im Italiaans temperament In schril contrast daarmee was bij bij voorbeeld Ajax - Genoa de Italiaanse passie niet te sussen. Het temperament gebiedt ze hun liefde constant uit te schreeuwen. Drie uur lang eren zij hun elftal, hun stad, hun geschorste Aguile- ra, hun land en zelfs, zij het voor even, hun 1 -0 voorsprong. Bij tegenspoed troosten zij hun ploeg, die in hun hart geworden is tot eerste graads familie. Genoani op de tribunes vergeven Geno- ani op het veld de uitschakeling. Wat rest is trots. Een trots die een Neder landse voetbalsupporter, dus zeker ook die van Ajax, ook zouden moeten heb ben. Maar ze uiten het te weinig. Ach, en misschien is dat ook wel beter. Mis schien past het beter bij onze landsaard. Aan overdreven verliefdheid - u kent ze wel, die stelletjes die altijd en overal staan te wriemelen en te plakken- heb ben we een hekel. "Doe dat effe thuis", wordt er gedacht. Het liefst met de gor dijnen dicht en het licht uit. Zo zijn wij. De Nederlander doet liever "de groeten" aan degene van wie hij houdt. Ruud Pompert dan niet voor deze speciale feestgele genheid gehuurd zijn. Mini-shirts, soms in de thuis- en uitversies naast elkaar. Kussentjes en sjaals verraden wie hun liefde is en waar de reis naar toe gaat. De herdertjes In het Olympisch Stadion groeten Zwar- tesluis, Poeldijk, Oirschot, Katwijk, Apel doorn, Dordt, Rosmalen, Berchem en Maarssen "hun" Ajax. De jeugdafdeling van PSCK en het Oldebroekse OWIOS 7 verraden hun aanwezigheid, terwijl de Red White Ultras uit Beesd, een 3000 zielen tellend plaatsje in Gelderland, zich over een meter of tien per spandoek presenteert. De ABN AMRO Bank uit Kampen, of in ieder geval de vlag van Ajax' hoofdsponsor, is ook aanwezig. Nederland toont aan de hekken van het Olympisch Stadion haar liefde voor de formatie van Louis van Gaal. Het is jammer dat het eigenlijk alleen bij deze geschreven liefdesbetuigingen blijft. Buiten de spandoeken, het Ben gaals vuur en het aanheffen van "De her dertjes lagen bij na-a-achten" in de eer ste minuten van de wedstrijd heerst veelal passiviteit. En matheid kan bij elke liefde desastreu ze gevolgen hebben.

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 18