O p weg naar de finale van het UEFA Cup-toernooi heeft Ajax over steun van zijn supporters niet te klagen gehad. Het begon allemaal in Düsseldorf, waar de Ajax-spelers bij de eerste wedstrijd al aangenaam verrast waren door de sfeer die de duizenden meegereisde Ajacie- den wisten te creëren in het grote Rhein- stadion. Bij de warming-up voorafgaan de aan Ajax - Örebro leek het er nog op dat Ajax de wedstrijd in een kille atmo sfeer moest afwerken. Maar toen de Ajax-spelers de grasmat betraden voor het duel tegen de Zweden viel het alle maal geweldig mee. Tijdens de tocht naar de eindstrijd, die langs Rot Weiss Erfurt, Osasuna, AA Gent en Genoa De fotoreportage van Ruud Voll toont de betoonde liefde voorAjax tijdens de halve- finalewedstrijd tegen Genoa. Heel Nederland lijkt vertegenwoordigd in de Olympi sche veste waar Ajax in het verleden al zovele triomfen vierde. Naast de steun van de Ajax-supporters laten we de inbreng van de gasten niet onopgemerkt voorbij gaan, want ook de fans van de tegenstrever zijn onmisbaar bij het supportersspektakel dat onmisbaar is bij de grote wedstrijden in de Europa Cup. Foto's Ruud Voll voerde, zwol het Ajax-legioen aan. En daarmee ook de folklore die rond de Eu ropa Cup-wedstrijden gemeengoed is. De rol van de Ajax-supporters, die de club door dik, maar vooral ook door dun, steunen, is een onmisbaar element bij een optimale prestatie van de elf spe lers die het moeten doen. Daarom zijn de successen van Ajax niet alleen de 75

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 15