Italianen werden gesnoerd. Ze dropen stilletjes af. Een groot compliment aan alle spelers, trainers en begeleiders is hierop z'n plaats. Maar de finishing touch moest komen op 15 april in het Olympisch Stadion. Dus blijdschap, vreugde en bewonde ring voor de prestaties in Genua, te ver volmaken op 15 april in Amsterdam. Zo was het! Op het programma voor de competitie stond de uitwedstrijd tegen Willem II. Dat is dan weer even wennen na dat spektakel in Genua en ook de spelers moeten dan altijd weer even omschake len om ook voor die wedstrijd de con centratie op te brengen voor een goed resultaat. Een terugslag na een Europa- Cupwedstrijd is niet ongebruikelijk en omdat PSV eerder tegen M W een punt je had verspeeld werd de ontmoeting in Tilburg toch wel belangrijk. Het liep voor Ajax allemaal zeer voor spoedig. Rob Alflen met een stiftballetje, John van Loen met een volley, Stephan Pettersson hard van dichtbij en Dennis Bergkamp zeer subtiel scoorden de vier goals en daarmee de 2-4 volle winst. Nog drie punten scheidden ons van PSV en Ajax met een beter doelsaldo en wie weet kan dat nog belangrijk worden. In deze fase van het seizoen maakte Ajax een uitstekende indruk waarbij elke wedstrijd vrijwel werd gedikteerd door onze ploeg en er veel overtuiging straal de uit de handelingen op het veld. Veel uitgespeelde kansen, ook veel gemiste, maar de wijze waarop alles tot stand kwam oogstte alom bewondering. Kam pioen of niet, het was voor iedereen dui delijk dat het beste voetbal door Ajax werd gespeeld op een technisch hoog niveau en met een zeer aanvallende in stelling hetgeen ook bij Ajax hoort om dat er altijd gewonnen moet worden. Tussen alle bedrijven door kreeg onze club ook te maken met het aflopen van een aantal contracten met spelers die de club graag verlengd zou zien. Met de bekende voortvarendheid werd de ver bintenis met Wim Jonk opengebroken en met 2 jaar verlengd tot 1996 terwijl Michael Kreek een driejarige verbintenis overeenkwam. Doelman Edwin van der Sar werd eveneens voor twee jaar aan onze club verbonden terwijl de bespre kingen met Stanley Menzo nog niet wa ren afgerond. Uit de eigen jeugd kreeg Edgar Davids voor het lopende seizoen met terugwerkende kracht een contract aangeboden met een verbintenis voor het komende seizoen. Dus weer een ta lent uit de Ajax-school Grotendeels had Ajax dus zijn selectie vroegtijdig op orde al weet men in het voetbal nooit wat de dag van morgen brengt, vooral wanneer het gaat om het nakomen van contracten. Zoals pen ningmeester Arie van Os zegt is in prin- Stanley Menzo bedankt de Ajax-suppor- ters na afloop van het UEFA Cup-duel met AA Gent. Tegen de Belgen bleef Stanley opnieuw ongeslagen. Foto: Ruud Voll cipe iedere speler te koop. Het is alleen de vraag of een club de bijbehorende prijs bereid is te betalen. Van begin af aan voert het huidige bestuur een be lang van langjarige contracten zodat een speler niet "zomaar" kan vertrekken. Het zal wel een utopie zijn te veronderstellen

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 11