D1-JUNIOREN A2-JUNIOREN Een prachtig spelmoment uit een wed strijd van de Ajax junioren. Op Voorland is het altijd genieten van de kunde en de overgave waarmee de jonge voetballers hun hoogtepunt van de week beleven. Foto: Ruud Voll ne. Dat de einduitslag 11-1 in ons voor deel werd had onze tegenstander, maar ook wij, vooraf niet kunnen vermoeden. Mike Offenberg (4x), Hans van de Haar (3x) waren de topscorers. Na deze serie vriendschappelijke wed strijden werd het weer "menens" tegen V.C.S. uit De Haag voor de competitie. In een redelijke wedstrijd met "ups" en "downs" werd een ruime 5-0 zege be haald. Patrick Kluiver, Frank Gelauf, Mi ke Offenberg (strafschop) en Paul Reu- mer, die met ongekende ijver tweemaal wist te scoren, zorgden voor de Ajax- produktie. Robel Goitom was "Man of the match" De ontmoeting tegen AFC A1 werd een teleurstellende wedstrijd. Ondanks de 4- 2 zege viel er niet veel te genieten. De start was veelbelovend, want reeds na enkele minuten wist Hans van der Haar ons op voorsprong te brengen maar door een blunder was het bij rust 1 -1 Onze doelman Nicky van Aart werd in de tweede helft verrast door een ver schot maar gelukkig wisten Mendel Witzen- hausen (strafschop), Paul Reumeren Patrick Kluivert de stand naar 4-2 om te buigen. Een wedstrijd om snel te verge ten. Teun Bogaard Tot nu toe zijn de resultaten en het ver toonde spel redelijk tot goed te noemen. Bij vlagen wordt goed gevoetbald; men laat de bal het werk doen en er wordt vrolijk op los gecombineerd. Het ene doelpunt is vaak nog mooier dan het an dere. Het probleem in dit elftal is dat de spe- 50 Tijdens de winterstop en bij afgelasting werden diverse wedstrijden o.a. op het kunstgrasveld gespeeld tegen clubs van gelijk niveau uit andere afdelingen van de Landelijke Jeugd. Tegen WAGENIN- GEN werd met 5-0 gewonnen. Gelukkig was Mike Offenberg er na een langduri ge blessure weer bij en speelde hij een goede partij. Door o.a. goals van Christi- aan Wolf en Patrick Kluivert werd ruim afstand genomen. QUICK NIJMEGEN bleek een week later een pittige tegenstander. Tegen deze goed spelende ploeg werd nipt met 3-2 gewonnen. Robel Goitom maakte voor dit seizoen zijn eerste doelpunt. Verder brachten een prachtige solo van Mendel Witsenhausen en een kopbal van Hans van der Haar ons op 3-0. Toen verslapte de concentratie en dat werd gehono reerd met twee tegengoals.Toch een acceptabele wedstrijd. Een aparte gebeurtenis blijft het toch als PSV op bezoek komt. Trainer Ton Pronk had kennelijk een vooruitziende blik toen hij de Eindhovenaren juist op het week einde uitnodigde, dat al het andere voet bal werd afgelast. Wat de wedstrijd be treft werd PSV op alle fronten overtroefd en afgetroefd. De uiteindelijke 7-1 over winning zegt genoeg over het krachts verschil in deze wedstrijd. Patrick Hooy- berg en Patrick Kluivert zorgden voor de 2-0 ruststand. Daarna was Ajax nog do minanter en Arno Schaap (stiftgoal), Hans van der Haar, Patrick Kluivert, Paul Reumer en Christiaan Wolf maakten de zevenklapper vol. FC DEN BOSCH tenslotte werd het grootste slachtoffer van de Ajax-machi- lers zich niet twee keer 45 minuten kun nen concentreren. Sommige spelers gaan dan voor zichzelf lopen voetballen en anderen laten zich meeslepen. Al met al zijn wij tot nu toe tevreden, of schoon alles natuurlijk beter kan. Het aansluiten van achteruit verloopt goed en het verplaatsen van links naar rechts en omgekeerd loopt ook steeds beter. We verwachten dan ook dat de groep zich positief blijft ontwikkelen. Op die wijze zullen we nog veel plezier aan het voetbal beleven. Uitslagen: Competitie: Ajax D1 - Buitenboys C1 2-0 Voorland C2 - Ajax D1 0-2 Ajax D1-Waterwijk C1 3-1 Ajax D1 -De Volewijckers C2 4-1 Ajax D1 -C.T.O.'70C1 2-2 Ajax D1 -Diemen C1 6-2 De Volewijckers C2 -Ajax D1 0-4 Vriendschappelijk: Ajax D1 - Doodewaard C1 18-0 Ajax D1 - Voorland C2 2-3 Zandvoortmeeuwen C1 -Ajax D1 1-8 Gunther de Haan Frits Andriese. DANKBETUIGING Hierbij bedank ik het bestuur van Ajax voor het prachtige bloemstuk en tevens alle spelers van de D1 junioren voor de leuke kado's. Michael v.d. Kruis Op 4 januari jl. wonnen de A2-junioren een sterk bezet zaalvoetbaltournooi in Den Helder. De "Den Helder Thuishaven Bokaal" (van Swarowski-kristal) was op dat moment nog niet beschikbaar. Van daar dat deze voor het begin van de wedstrijd Ajax-FC Utrecht op 23 februari jl. werd overhandigd door de Stichting Promotie Den Helder aan aanvoerder Alex Kroes.

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 50