OVERZICHT AIAX-ZATERDAG AJAX 1 AIAX 2 AJAX 3 DANKBETUIGING DANKBETUIGING Met in ons achterhoofd de eerste wed strijd tegen SCHERPENZEEL vertrokken we niet geheel gerust naar de Veluwe. Dat we na een harde en zeer matige wedstrijd toch de punten pakten, was te danken aan de individuele kwaliteiten van de ploeg. Het enige doelpunt werd gemaakt door Jerry Kisoor, die daarmee de opgaande lijn in zijn spel onder streepte. Toch blijft de vraag waarom het elftal niet vanaf de eerste minuut een hoog tempo speelt, waardoor de tegen stander geen kans krijgt. In de thuiswedstrijd tegen STROE bleef het lang dubbelblank maar toen Ajax in de tweede helft het tempo opvoerde was de tegenstand snel gebroken met als resultaat een niet geflatteerde 5-0 winst. De uitwedstrijd tegen KISMET werd met gemengde gevoelens tegemoet gezien. Evenals twee jaar geleden won Ajax ook dit keer met 0-1 door Dennis Gerritsen in een spannende wedstrijd. Vervolgens ging het vol zelfvertrouwen naar Ederveen om concurrent ADVEN- DO '57 te bestrijden. Er was die week scherp getraind en ook Tante Sien had in het spelershome, bij de voorberei ding, weer vreselijk haar best gedaan. Onder enorme belangstelling van Be stuur, Technische Staf en supporters (volgens Bob Haarms "50 bussen en 2 vliegtuigen") begonnen we aan DE wed strijd van het seizoen. De overdonderen de start van de gastheren bracht onze verdediging gelijk in de problemen en dus was de 1 -1 ruststand niet ongeluk kig te noemen. Tijdens de rust bleken echter de kwaliteiten van de trainer want door een taktische wissel kwam er een ander Ajax in het veld. Advendo bleek plotseling verdedigend erg kwetsbaar. Mijnals (2x), Fens (2x) en Dijksterhuis (strafschop) zorgden voor de vijf Ajax- goals zodat de einduitslag van 1 -5 op het bord verscheen. Trainer en spelers, PROFICIAT!! Cees Boot Ajax 2 moest in de race om de titel afha ken, omdat uit de laatste vier wedstrij den slechts drie punten verzameld wer den. Tegen VOLENDAM werd er aan de rand van het IJsselmeer een goede eer ste helft gespeeld hetgeen slechts een treffer opleverde door Jan de Ronde. Dat brak het elftal in de tweede helft op want 7 minuten voor tijd kwamen de Vo- lendammers langszij en in de laatste se conde kregen zij de bal uit een re bound, simpel voor het intrappen zodat Ajax met 2-1 verloor. Ook in de thuiswedstrijd tegen C.S.W. wisten we niet tot winst te komen hoe wel de rust met een 1 -0 voorsprong was ingegaan door een benutte strafschop van Rob Been. Na de gelijkmaker bracht Dick Schoenaker Ajax opnieuw op voor sprong. Het zag er naar uit dat dit ook de eindstand zou worden maar bij een ogenschijnlijk ongevaarlijke aanval werd de bal van richting veranderd en was ons doel kansloos. Eindstand:2-2. In Heemskerk tegen V.E.W. nam Ajax voor rust een 1 -4 voorsprong door goals van Rob Been (strafschop), Nicky Roeg, Marco Boendermaker en Jan de Ronde. De verwachting was dat de tweede helft een doelpuntenfestijn zou opleveren maar niets bleek minder waar. Ajax bleef de mooiste kansen missen terwijl V.E.W. in de wedstrijd en Ajax in de problemen kwam. Het werd zelfs 2-4 en 3-4 waarna we in het laatste kwartier met moeite overeind bleven. In Alkmaar kwam Ajax tegen JONG HOLLAND zeer sterk uit de startblokken hetgeen resulteerde in een schitterende treffer van Ramon Bravo Ferwerda. Daar bleef het voorlopig bij. Ajax zag geen kans door te gaan, er ontstonden veel misverstanden en er werd teveel ge praat. Derhalve een verdiende 2-1 ach terstand bij rust. Daarna nam Ajax weer het initiatief maar veel gevaar ontstond er niet voor het vijandelijke doel. De ge lijkmaker van Sjaak Swart vijf minuten voor tijd werd niet geconsolideerd; men ging juist opportunistisch ten aanval het geen keihard werd afgestraft door twee tegentreffers en een einduitslag van 4-2. Rob Been Sr. Ajax startte het jaar 1992 aan de Boe lenlaan tegen BUITENVELDERT 2 zon der enige agressie en inspiratie en ver loor met 4-1Het was aan doelman Henrichs te danken dat het niet nog er ger werd. Tegen RCAVIC 4 in Amstel veen werd er veel beter gespeeld. Snel balspel en goede combinaties zorgden voor plezierig kijkspel en een 2-4 over winning. Optimistisch werd dan ook uitgekeken naar de thuiswedstrijd tegen DE MEER 2 dat niet al te hoog op de ranglijst stond. 48 Helaas, het werd een pijnlijke 0-1 neder laag. Dus moesten we maar hopen op betere tijden tegen NEDLLOYD 2, een elftal met kampioensaspiraties. Een re delijk spelend Ajax kende weinig moeite met deze tegenstander. De uiteindelijke 2-1 overwinning zegt meer over de aan vallende capaciteiten van Ajax dan over de defensie van Nedlloyd. Op Sportpark Middenmeer was D.J.K. 2 de volgende wedstrijd. Mogelijk door een slechte voorbereiding was het al snel 2-0 voor de gastheren. Pas in de tweede helft werd het toch nog gelijk maar was er wel een punt verloren. In de laatste thuiswedstrijd tegen BUI TENVELDERT 2 hadden we nog iets goed te maken. Het werd slechts 5-0 en het mag een wonder heten dat er niet veel meer gescoord werd. De Ajax-goals kwamen deze keer van Ringo Spaargaren (4x), Jan de Ronde (3x), Dick Wagtendonk (2x) terwijl Ron Oudendijk, Ruud Haarms, Theo van Die pen, Joop van Nielen en Willem Knaap ieder 1x scoorden. Frans Grootenboer Door de vele blijken van medeleven en belangstelling na het plotseling overlij den van Nol Boerkoel Sr is het voor ons onmogelijk een ieder persoonlijk te bedanken. De vriendschap en warmte welke wij bij het afscheid van Nol hebben erva ren alsmede de bloemen en schriftelij ke reacties onderstreepten nog eens wat hij voor velen van ons heeft bete kend. Het heeft ons veel steun gegeven en wij willen U daarvoor hartelijk danken. Els Boerkoel-Vet Nol en Lydia Ria en Lesley Langs deze weg wil ik het Bestuur, de trainers, leiders, verzorgers en spelers van het eerste en tweede zaterdagelftal hartelijk bedanken voor de leuke attenties en blijken van belangstelling, die ik mocht ontvangen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en later bij mijn thuis komst. Robin Kortlevers (Ajax Zat.1)

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 48