Een prachtig duel tussen twee mannen die tegenwoordig als coach werkzaam zijn in het betaalde voetbal. Dick Advo caat en Johan Cruijff strijden om balbezit in De Meer. lijke kracht te testen tegen de regerend kampioen van Nederland: Ajax. Dat gebeurde op 22 augustus in De Meer, een week nadat beide clubs hun openingsduel in de competitie hadden gespeeld. De Hagenaars hadden in ei gen omgeving FC Den Bosch met 2-1 verslagen en Ajax had in Enschede FC Twente met 2-0 gepakt. Al doet die uitslag anders vermoeden, Ajax draaide niet op volle toeren. Dat bleek ook in het Ajax-stadion waar FC De grote gangmaker van Ajax in de met 9-1 gewonnen wedstrijd tegen FC Den Haag was Johan Cruijff, die niet alleen twee keer scoorde maar in de meeste goals een belangrijk aandeel had. het uiteindelijk tot een fusie kwam. Aan vankelijk - we spreken over het voorjaar van 1971 - ging het gerucht dat ADO en Holland Sport gezamenlijk het Zuider park zouden gaan bespelen, later kwam het gesprek op het onderwerp "fusie". Belangrijkste struikelpunt was de naam die de nieuwe club moest gaan voeren. De ADO-achterban stond erop dat hun naam bleef verbonden aan de club. Dat was tegen het zere been van de Holland Sport-bestuurderen Kattenburg en Kroesemeyer en de onderhandelingen werden opgeschort. In dat voorjaar be trokken ook de respectievelijke suppor terskampen de stellingen. Begrijpelijker wijs wilden zij van hun liefde geen afstand doen. Onder impuls van de Haagse wethouder Vink werd de impassse doorbroken en na enig geharrewar kwam het dan toch tot een fusie. Met subsidie van de ge meente Den Haag en Gedeputeerde Staten van Zuid Holland kwam FC Den Haag ADO van de grond. U ziet: ADO bleef nog bewaard in de clubnaam al viel het aanhangsel in latere jaren weg. De doelstelling van de bundeling der krach ten was, een grote stad als Den Haag waardig, het op termijn bereiken van de Europese top. Op het nippertje 1-0 Met al die goede voornemens wappe rend in het geel-groen-rode vaandel stapte FC Den Haag het seizoen 1971- 1972 binnen. En in de tweede wedstrijd van het seizoen kreeg de club van trai ner Evert Theunissen en manager Eddy Hartmann de gelegenheid om de werke-

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 38