De kunstenaars Robert van Vliet en Hendrik Klinkhamer hebben de eerste van een serie zeefdrukken officieel overhandigd aan Ajax-directeur Arie van Eyden. Het project "Art in de sky-box" is een idee van de heer Maas van Labkoo Bedrijfsstoeien. Er zijn 150 van deze zeefdrukken, getiteld WordI Clean", aan bezoekers van de sky-boxen overhandigd. Dit gebeurde zondag 23 fe bruari tijdens de wedstrijd AJAX-FC UTRECHT. Met deze actie wordt positieve aandacht voor het milieu gevraagd. Vervolg van pagina 5 Er deed zich nog een bijzonder voorval voor. Onze bus wilde een gepantserde politieauto passeren, die dwars over het smalle straatje, met zijn achterwielen op het trot toir, geparkeerd stond. Kennelijk zette de agent zijn voer tuig weer in de eerste versnelling, want hij reed onze bus prompt in de flank aan. Zonde, want de bus was splinter nieuw. Wij zien dit overigens niet als een provocatie. Die vond elders in de stad plaats. Politiecordons, die straten schoonveegden, waar niets gebeurde, behalve dan dat er veel bierdrinkende Amsterdammers stonden. Ik begin overigens mijn vraagtekens te zetten bij de wijze waarop sommige kranten over het "randgebeuren" informeren. Wanneer men de Telegraaf en het Parool van de dag na de wedstrijd leest dan bekruipt me het gevoel, dat de re spectievelijke verslaggevers in verschillende steden ge weest zijn. Jammer. De competitie is spannend, en op het moment van schrij ven staan we aan de vooravond van de "bekerkraker" te gen Feyenoord en de returnwedstrijd tegen AA-Gent. Wanneer U dit leest weten we inmiddels hoe een en ander is afgelopen. Hoe het ook gegaan is, Ajax draait weer eens op alle fron ten mee en dat geldt bovendien voor de meeste van onze elftallen. Is dat geen heerlijk gevoel Michael van Praag Vervolg van pagina 10 Op de 28ste speeldag kwam FC Twente naar Amsterdam om op zaterdagavond 14 maart het competitieduel af te werken. Het werd eindelijk weer eens een lekker ouder wets avondje-Ajax met maar liefst 7 doelpunten terwijl de dubbele cijfers qua kansen makkelijk gehaald hadden kunnen worden. Dennis Bergkamp hervond zichzelf met 3 goals, John van Loen scoorde als vanouds twee keer ter wijl Aron Winter en Wim Jonk het totaal van 7 volmaakten. Niet alleen twee winstpunten maar ook goed voor het doelsaldo. Feyenoord tastte mis tegen MVV zodat Ajax naar de tweede plaats kroop met 4 winstpunten achter op PSV doch met een beter doelsaldo wat toch altijd goed kan zijn voor een puntje extra. Je weet maar nooit... Dan snel naar het tweede duel tegen AA Gent in het Olympisch Stadion-met-licht. Een vol huis, een geweldige ambiance en dan in de eerste tien minuten twee keer sco ren. Daar kan men alleen maar van dromen. Michel Kreek en Dennis Bergkamp voltrokken al snel het vonnis over de Belgen terwijl Wim Jonk in de laatste minuut tekende voor de prachtige 3-0 zege en daarbij een plaats in de halve fi nale Europa Cup 3. Helaas kunnen wij niet melden wie Ajax heeft getroffen op 1 en 15 april maar dat hopen wij u in ons volgende Magazine te melden met uitsluitend goede berichten en een finale plaats. Waarom ook niet...!! Tijn Middendorp

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 25