De uitwedstrijd tegen Fortuna in Sittard op woensdagavond 26 februari kende wei heel weinig hoogtepunten behalve dan de goal van John van 't Schip die goed was voor de volle winst. Verder viel er eigenlijk over deze wedstrijd nauwe lijks meer te melden. Ajax bleef door deze winst goed mee doen wat de competitie alleen maar ten goede kwam. In de reeks uitwedstrijden stond vervol gens FC Groningen op de lijst. Ooit werd deze ontmoeting op het laatste moment afgelast vanwege dreigende narigheid van supporters maar nu kon het allemaal gewoon doorgaan met grote belangen op het spel: voor Ajax om aansluiting bij de top te behouden en voor FC Gronin gen om mee te blijven doen voor de vier de plaats op de ranglijst met het oog op Europees voetbal. Het werd derhalve een zeer aantrekkelijke wedstrijd met kansen over en weer en FC Groningen dat een kwartier voor tijd de bal achter Menzo deponeerde. Ajax toonde even wel in deze wedstrijd de nodige veer kracht door in snel tempo door goals van Pettersson en Kreek toch nog op het laatste moment de volle winst mee naar Amsterdam te nemen. Een goede reeks wedstrijden in de com petitie had Ajax derhalve achter de rug, zeker wanneer het ging om het behalen van de winstpunten. Vervolgens stond het Europa Cup-voetbal weer voor de deur met de uitwedstrijd tegen AA Gent. In de vele voorbeschouwingen leken de kansen voor Ajax daar goed weg te ko men niet zo vreselijk groot gezien de re putatie van de Belgen. Een echte coun- terploeg die loert op dat ene kansje en zich hoofdzakelijk bezighoudt geen goal tegen te krijgen. Dus veel mensen op ei gen helft en echte aanvallende akties. Achterin had Ajax het zeer eenvoudig en kon Menzo bijna een snipperdag opne men vanwege gebrek aan werk. Voorin ontstonden wel wat kansen maar een voudig is het niet een dergelijke massale verdediging te passeren. Het werd aldus geen echt aantrekkelijke wedstrijd getui ge ook de 0-0 eindstand wat nooit slecht is voor de thuis-spelende ploeg in de tweede wedstrijd maar het gevaar blijft schuilen. Het hoeft maar even te gen te zitten en het is gebeurd. Bij een "luize" ploeg als Gent weet je het nooit maar, gezien de krachtsverhoudingen in de eerste wedstrijd, mag het voor Ajax feitelijk niet gebeuren dat de ploeg de halve finale niet bereikt. Op 18 maart zullen we het allemaal weten. De volgende uitwedstrijd in de reeks be trof het bekerduel in Rotterdam tegen Feyenoord, kwartfinales KNVB-beker. Na de uitschakeling van PSV stond Ajax voor de volgende inspanning de kracht spelers van Feyenoord te elimineren. Natuurlijk op zich een heerlijke wedstrijd met een volle Kuip wat altijd een extra dimensie geeft aan welke wedstrijd ook. Jammer dat het voor Ajax wat minder voortvarend liep dan we verwacht had- 10 Dan Petersen acteerde ook in het nieu we jaar een paar keer overtuigend in het eerste elftal. Het talent van de Deense aanvaller, hier tijdens het competitieduel Ajax - PSV met Erwin Koeman, is kristal helder maar soms mist hij nog de kracht om in meer wedstrijden achtereen het zelfde niveau vast te houden. Niettemin is Petersen een "zekerheidje" voor de toekomst. Foto: Ruud Voll den. Tegen het defensieve geweld kon den de relatief lichtgewichten van Ajax geen echte vuist maken terwijl onze aanval toch in kracht moest inboeten door het uitvallen van Stefan Pettersson na eeri uiterst onbeheerste trap in het gezicht wat slechts werd bestraft met een vrije trap voor Ajax. De leiding gun de de hard spelende Feyenoord-defen- sie toch al de nodige ruimte zich te laten manifesteren. De Wolf had al reeds in de eerste minuut een fel gele kaart moeten hebben vanwege een volkomen onbe heerste tackle op de benen van John van Loen en als dan laatstgenoemde iets, ook onheus, terug doet volgt wel die officiële waarschuwing. De willekeur in het toepassen van de spelregels zien we helaas bij iedere wedstrijd en het wordt er allemaal niet beter op. Dat neemt niet weg dat Feyenoord de wedstrijd met 1 -0 naar zich toe trok en Ajax daarmee elimineerde uit het toer nooi. Jammer, maar verlies in een be kerduel is nu eenmaal fataal. En dus konden we ons vanaf dat mo ment verder gaan bezig houden met de competitie en de Europa Cup op jacht naar succes. Lees verder op pagina 25

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 10