KRONIEK H M let een uiterst voldaan gevoel zal ie dereen die Ajax een warm hart toe draagt het nieuwe jaar zijn binnenge stapt met in gedachte die uiterst nuttige overwinning van onze ploeg op Feye- noord, waardoor tenminste de aanslui ting bovenaan de ranglijst niet verloren ging. Voor het evenwel zover was, hadden zich nog andere belangwekkende zaken afgespeeld welke zeker het memoreren waard zijn. Zoals bijvoorbeeld de kandi daatstelling van de KNVB voor de Euro pese Kampioenschappen in 1996. Eerst was het de bedoeling dat samen met België te doen, maar ondanks het feit dat onze Zuiderburen afhaakten weer hield dat de KNVB niet zich kandidaat te stellen. Als oprechte voetballiefhebber moeten we hopen dat ons land de orga nisatie krijgt toegewezen want op zich kan daar weinig op tegen zijn. Hoe de KNVB denkt de zaak te regelen zal moe ten blijken. Details daarover zijn nauwe lijks bekend. Van belang is in ieder geval wel dat kan worden beschikt over vol doende accommodaties en met thans alleen een echt groot stadion in Rotter dam komt men natuurlijk niet ver. Dus wordt onmiddellijk ook aan Amsterdam gedacht, maar daar liggen dan nog steeds wat problemen om te worden opgelost alvorens nog maar een begin kan worden gemaakt met een nieuw stadion in Amsterdam Zuid/Oost met Ajax als vaste bespeler. Opvallend is in dat opzicht dan dat de KNVB (eindelijk) heeft laten weten een financiële bijdrage te willen leveren voor de bouw van het stadion zij het in de vorm van een voor schot op de naar verwachting te spelen interlandontmoetingen in dat stadion. Dus eigenlijk, zoals onze voorzitter Mi chael van Praag het noemt: een sigaar uit eigen doos. Het bouwen van een voetbalaccommo datie zoals men dat in Amsterdam van plan is, is toch een zaak van nationaal belang. Ondanks de kleinschaligheid stelt ons land toch niet niks voor in het internationale voetbal. De beste voetbal lers ter wereld komen notabene uit dat zelfde kleine landje en daar zijn we ver rekte trots op, Ajax als voornaamste le verancier voorop. Amsterdam en Ajax, een twee-eenheid, overal ter wereld in welk land ook bekend, maar diezelfde club moet bidden en smeken om toch maar alsjeblieft de oude schoenen niet weg te gooien voor er nieuwe zijn. In fei te zou iedereen in Amsterdam de club alle steun moeten geven om mee te groeien in de tijd en de beste ambassa deur van Amsterdam in het buitenland te steunen om aan de top te blijven van het internationale voetbal en daar is nu een maal een mooier, beter en groter sta dion voor nodig dan ons huidig onderko men, hoe charmant dat ook is. Boven dien behoort Amsterdam zoals elke zelf- respecterende hoofdstad een voetbalstadion van deze tijd te hebben. We kunnen slechts hopen dat de oplos singen snel zullen worden gevonden, zodat ook onze club weet waar het voor de komende jaren aan toe is. Europa Cup Na het succes tegen Rot Weiss Erfurt had Ajax het in de derde ronde van de Europa Cup 3 op te nemen tegen het Spaanse Osasuna Pamplona. Een ge duchte tegenstander, bekend om z'n sterke defensie en de counters, zo in de stijl van Feyenoord. En gezien de erva ringen van ons elftal in Rotterdam werd met de nodige spanning naar de wed strijd uitgekeken. Louis van Gaal had het vooraf in de media wel weer zwaar .te verduren, maar leert daar zo langzamer hand mee omgaan en probeert terecht de critici maar op één manier in het on gelijk te stellen door op het veld goed te presteren. Dat gebeurde al maar de uit slagen vielen wat tegen. Het spel tegen PSV-uit staat nog iedereen vers in het geheugen en de ontmoetingen bij FC Utrecht en Feyenoord leverden ten on rechte geen winstpunten op. In Europa Cup-wedstrijden gelden vaak andere wetten. Het is dan vaak alles of niets en dus trok het elftal z'n plan de Spanjaarden zo goed mogelijk in eigen huis te bestrijden, een lokatie waar nog maar weinig clubs enig succes hadden behaald. Op de late woensdagavond van 27 november zagen we Ajax hard werken en beloond worden met een zeer belangrijke 0-1 winst door de goal van Dennis Bergkamp. Dat was een uit stekende opsteker voor de ploeg en de Een dikke maand na de eerste ontmoe ting met aartsrivaal Feyenoord trof Ajax de Rotterdammers opnieuw. Nadat er in Rotterdam vrij onverdiend met 2-0 was verloren had Ajax in het volle Olympisch Stadion meer geluk. Door goals van Jonk, Pettersson en Van Loen greep Ajax een 3-1 winst. Op de foto passt Ajax-captain Danny Blind voorbij Feye- noords John de Wolf. Foto: Ruud voii technische staf en gaf alle hoop maar ook zelfvertrouwen voor de toekomst. En een plaats in de volgende ronde! Het Nederlands Elftal met in de selectie Winter, Blind en Bergkamp (en nog steeds geen Menzo) plus maar liefst 7 spelers uitkomend over de grenzen moest zich opmaken voor de ontmoe ting tegen Griekenland in Thessaloniki, waar de ploeg zich definitief kon plaat sen voor de eindrondes in Zweden in ju ni dit jaar. De 0-2 winst met goals van Dennis Bergkamp en Danny Blind zorg den daarvoor en kunnen we ons echt gaan verheugen op een aantal weken spannend voetbal met hopelijk Neder land in de hoofdrol hoewel de euforie toch niet meer zo zal worden als 4 jaar geleden in (toen nog) West Duitsland. Dat was iets, nou ja...We wachten het maar af. Gezien de prestaties van het Nederlands Elftal in de voorrondes en de overtuiging waarmee de ploeg zich overduidelijk heeft geplaatst mag er

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 9