IUNI0REN0VERZ1CHT DOOR WIM HEISTERKAMP JUNIOREN A 1 Tegen een sterk D.W.S. behaalde Ajax een nuttige overwinning. Na een 0-1 ruststand werd het uiteindelijk 0-3. Op zichzelf een normale overwinning, meer na het debacle op het Argon-toernooi, waar grote nederlagen werden geleden tegen Feyenoord en P.S.V., erg belang rijkvoor de ploeg. Tegen AZ thuis werd een prima wed strijd gespeeld. AZ gaf goed partij, maar Ajax was de betere ploeg en na een 0-0 ruststand werd Ajax steeds sterker het geen resulteerde in een flinke 4-0 over winning. Hierna kwamen er twee zwakke wed strijden bij Heerenveen en Telstar. In beide ontmoetingen bleven de Ajacie- den ver onder hun kunnen. In mijn ogen heeft dat allemaal met concentratie te maken. Tegen deze twee laagstaande ploegen mag je natuurlijk geen punten verliezen. Tegen Sparta in Rotterdam werd er weer veel beter gevoetbald en zeker in de eerste helft was Ajax heer en mees ter. De ploeg scoorde maar één doel punt, hetgeen ons in de tweede helft bij na opbrak want Sparta maakte niet alleen gelijk maar werd ook sterker. Slechts kort voor tijd kon het team de zege toch nog veilig stellen. Feyenoord was de volgende tegenstan der. Op een door vorst moeilijk bespeel baar veld maakte Ajax er in de eerste helft een mooie show van met schitte rende doelpunten. De Rotterdammers werden helemaal weggespeeld. Rust 5-0! De tweede helft werd een volledige af knapper. ledereen ging voor zichzelf voetballen. Het leek nergens meer op. Eindstand 5-1 De uitslagen: D.W.S .-Ajax 0-3 Ajax - AZ 4-0 Heerenveen-Ajax 1-1 Telstar-Ajax 1-1 Sparta - Ajax 1 -2 Ajax-Feyenoord 5-1 Cas Harms JUNIOREN A 2 De laatste zes wedstrijden voor de win terstop werd het qua puntenaantal (11) een goede reeks. Dat hebben we ook wel hard nodig om bij de eerste drie te blijven in verband met promotie het vol gende seizoen naar de "eerste divisie". Het niveau van de wedstrijden was evenwel behoorlijk wisselvallig! Tegen ADO (Den Haag) werd op het scherpst van de snede gespeeld en in een soms te harde wedstrijd werd met 2-1 gewon nen door goals van Ali Fattouchi en Mendel Witzenhausen. Bij V.V.O.G. in Harderwijk werd voortvarend gestart. In de eerste minuut schoot Paul Reumer ons al op voorsprong en dachten we aan een behoorlijke overwinning. Helaas zakte de ploeg terug naar een matig peil en zag alleen Patrick Kluivert kans, na goed werk van Ali Fattouchi, 0-2 te sco ren. Teleurstellend was het tegen Quick Boys. Ondanks veel mogelijkheden en een penalty bleef het 0-0. Een week la ter ging het tegen Quick Amersfoort be ter. Na een 1 -2 ruststand door goals van Christiaan Wolf en Alex Kroes ging de ploeg goed door met als belo ning twee doelpunten van Marco van Galen en Harold Daling. Vooraf aan het vertrek naar Amersfoort werd in de persruimte afscheid geno men van "Peut" Jan Sterk, die zich op Curacao heeft gevestigd. In en tegen Noordwijk werd het een ma tige vertoning op een hobbelig bijveld. De uiteindelijke 2-3 zege was een schra le troost. Doelpunten van Ali Fattouchi, Arno Schaap en Hans van der Haar. Pechvogel werd Casper Nelis wiens keepers-outfit in een onbewaakt ogen blik "vingervlug" werd gestolen. Een ver velende middag derhalve! De laatste wedstrijd voor de winterstop tegen R.V.C. (Rijswijk) werd overtuigend met 5-0 gewonnen. De tegenpartij kwam er echt niet aan te pas. Mendel Witzenhausen was de gangmaker door tweemaal te scoren en Patrick Kluivert zorgde voor de "comfortabele" 3-0 rust stand. Na rust nog twee goals van Pa trick Kluivert en Alex Kroes. Mike Offen- berg speelde voor de eerste keer na een langdurige blessure weer mee. Jerry Borrius evenwel is reeds sedert medio september geblesseerd maar er zit vooruitgang in zodat hij mogelijk binnen kort de training kan hervatten. 43 MARITIEM INDOOR TOERNOOI IN DEN HELDER Begin januari werd aan dit toernooi deel genomen waarbij onze A2-junioren het hoofdzakelijk moesten opnemen tegen A1 -junioren die een klasse hoger spelen. De openingswedstrijd tegen de Helder- se selectie werd met 6-1 gewonnen en vervolgens moesten Willem II (5-2) en AZ (6-3) voor de Ajax-overmacht zwichten. Het technische surplus in ons team bracht de mensen regelmatig op de banken. In de finale stuitten we weer op onze Rotterdamse vrienden van Feyenoord. Het werd ditmaal 3-3 waarna Ajax het net iets beter deed bij het nemen van strafschoppen. Al met al een zeer ge slaagde dag met goede prestaties en liefst 20 goals in vier wedstrijden, waar bij de hele selectie zijn inbreng had. Teun Bogaard en Ton Pronk De Jong-junioren van de E1aangevuld met enkele 1e- jaars D-pupillen, zijn dit jaar ingedeeld in de D-competitie. De voorronde van de competitie gaf weer het vertrouwde beeld van voorgaande jaren te zien met grote overwinningen. Alleen MIDDENMEER gaf zeer goed par tij en moest tenslotte met 3-1 zwichten. Na de herindeling was D.J.K. de eerste tegenstander. Geïmponeerd door de fy sieke kracht van D.J.K. lukte het niet te scoren. Zo werd het een zeer verdien stelijk gelijkspel voor de Kruislaanbewo- ners. De volgende wedstrijden werden alle gewonnen, mede door naast goed voet bal, ook een enorme inzet te tonen, met als hoogtepunt de "strijd" tegen BIJL MER D 1een soort Klein Duimpje tegen de reus. Zoals gewoonlijk speelt dit elftal op woensdagmiddag vriendschappelijke wedstrijden welke ons tot op heden 18 overwinningen en een gelijkspel oplever den met een doelsaldo van 154-9, dit tot 21/12/91. Henk van Teunenbroek Olaf Lindenbergh, speler van de A1 - junioren, wil iedereen bedanken voor de belangstelling tijdens en na zijn verblijf in het ziekenhuis. Heel leuk vond hij ook het bijzondere bezoek op één dag van eerst de bijna com plete A1 -groep en daarna ook nog Sinterklaas.

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 43