DE WEG NAAR DE KWARTFINALE Eerste ronde Ajax - SK Örebro 3-0 (Bergkamp, Winter, Pettersson) SK Örebro - Ajax 0-1 (Winter) AA Gent - Lausanne 0-1 Lausanne - AA Gent 0-1 Verkuijl, AA Gent wint na straf schoppen, 4-1) Tweede ronde FC Rot Weiss Erfurt - Ajax 1 -2 (Bergkamp, Jonk) Ajax - FC Rot Weiss Erfurt 3-0 (Pettersson, Blind, Van Loen) AA Gent - Eintracht Frankfurt 0-0 Eintracht Frankfurt - AA Gent 0-1 Derde ronde CA Osasuna - Ajax 0-1 (Bergkamp) Ajax - CA Osasuna 1 -0 (Bergkamp) AA Gent - Spartak Moskou 2-0 (Vandenbergh, Van der Linden) Spartak Moskou - AA Gent 0-0 (Vandenbergh) Loting kwartfinale: AA Gent - Ajax Torino - B 1903 Genoa - Liverpool Sigma Olomouc - Real Madrid VISITEKAARTJE VAN AA GENT In Nederland kent iedereen de Vlaamse tegenstander van Ajax in de kwartfinale van het UEFA Cup-toernooi als "AA Gent". De oorspronkelijke naam van de club, die in België het stamboeknummer 7 heeft en dus tot de oudste verenigin gen van het land hoort, is "AA La Gan- toise". Die mooie Franse benaming heeft veel te maken met het feit dat de stad Gent in Vlaanderen als een Waalse en clave gold. AA Gent bezit ook een schitterende bij naam. "De Buffalo's" worden de blauw- witten van het Ottenstadion genoemd. En dat komt omdat in een ver verleden niemand minder dan Buffalo Bill met zijn rondtrekkend cowboy- en indianencir- cus zijn tenten opsloeg op het terrein van La Gantoise. Ook het logo van AA Gent herinnert daar aan. AA Gent werd in 1898 opgericht, en sloot zich in 1900, hetzelfde jaar waarin Ajax het levenslicht aanschouwde, aan bij de Belgische voetbalbond. AA Gent is niet de oudste club uit Gent. Dat zijn de zwart-witten van Racing Gent. De club bespeelt het Ottenstadion dat een maximale capaciteit heeft van 20.000 toeschouwers en de voorzitter is Jean van Milders. In het verleden deden tal van Nederland se voetballers AA Gent aan om in de hoofdstad van Oost Vlaanderen hun geld te verdienen. Aad Koudijzer is één van de bekendste maar ook ex-Ajacied Henk Heijt (zijn broer Dennis speelt mo menteel in de zaterdagamateurs van Ajax!) verdiende bij AA Gent zijn brood, net als de Amsterdammer René van Breevoort. De helaas te vroeg overleden Theo Laseroms zwaaide ooit bij AA Gent de trainersstaf. NB. Op het moment van schrijven was de precieze speeldatum van AA Gent - Ajax nog niet bekend. Het is waarschijnlijk dat het duel op dinsdag 3 of donderdag 5 maart wordt afgewerkt. die het nationale team gestalte gaan ge ven. Een voor Ajacieden zeer bekende ver schijning in het Gentse elftal is uiteraard Mark Verkuijl. De linkerverdediger ver huisde vorig seizoen van Ajax naar Gent om zijn oude club nu dus weer tegen te komen in de kwartfinale van het UEFA Cup-toernooi. In aanvallend opzicht heeft René Van- dereijcken in de Zaïrees Henri Balenga nog een goed alternatief. Echt Europa Cup-voetbal Op 4 maart treffen Ajax en AA Gent, die in de voorbereiding op het huidige sei zoen in een toernooi al tegenstanders waren, elkaar in het Ottenstadion aan de Bruiloftstraat in Gent. Veertien dagen la ter (op de dag dat Ajax zijn 92e verjaar dag viert) is het Olympisch Stadion de plaats van handeling voor de return. In die wedstrijd moet beslist worden wie door gaat naar de halve finale. Een voorspelling te doen is vrijwel on mogelijk. De technische bagage van Ajax mag iets hoger worden ingeschat dan die van AA Gent maar daar stellen de Belgen hun ervaring en tactische dis cipline tegenover. Over inzet en karakter praten we in dit stadium van de strijd De wedstrijden tussen Ajax en AA Gent leveren ook een weerzien op. Mark Ver kuijl speelde vanaf de zomer 1988 voor Ajax eer hij gedurende het vorig seizoen zijn heil zocht bij AA Gent. Mark maakte in de returnwedstrijd tegen Lausanne het belangrijke Gentse doelpunt waar door de totaalstand gelijk getrokken werd. Na verlenging en strafschoppen plaatste AA Gent zich daarna voorde tweede ronde. niet. Alle spelers zullen ervan doordron gen zijn dat alles moet worden gegeven. Zeker is dat de beide duels tussen Ajax en AA Gent op het scherp van de snede zullen worden uitgevochten en dat het publiek zal gaan genieten van écht Euro pa Cup-voetbal, met veel spanning en sensatie. En met hopelijk Ajax als de club die zich plaatst bij de laatste vier. David Endt

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 41