IB* **fi ABNAMRO 1 IW 'IIIJllfJpWMH I' - J Ljg|^A^N AJAX tfiSH Met de wedstrijd Ajax - CA Osasuna nam Ajax afscheid van de tijdelijke thuishaven Düsseldorf. De drie Europese wedstrijden die Ajax in het Rheinstadion speelde lever den drie keer winst op en de doelcijfers 7 voor, O tegen. Hopelijk zet die positieve tendens zich in de kwartfinale van het UEFA Cup-toernooi voort. Fntn Rimii Vnl steunpilaren tijdens de Wereldkam pioenschappen 1982 (Spanje, plaats in de halve finale groep) en 1986 (Mexico, vierde plaats). Nog dichter bij onsterfe lijkheid was Vandereijcken in 1980 toen West Duitsland op het EK in Italië de Belgen in een zinderende finale maar net de baas kon blijven. Zijn karakter en meedogenloosheid was internationaal net zo vermaard als zijn tactische in zicht. In de zomer van 1981 vertrok Van dereijcken naar Genoa, waar hij onder meer samen speelde met de Nederlan der Jantje Peters. Na twee seizoenen hield hij het in Italië voor gezien en keer de terug naar het vaderland. Anderlecht was zijn nieuwe club, waarmee hij in 1984 de UEFA Cup-finale bereikte (en verloor, van Tottenham Hotspur). In de nu 38-jarige René Vandereijcken heeft AA Gent derhalve een coach die door de internationale voetbalwateren gewassen is. Zijn enorme ervaring komt Ajax' tegenstander ongetwijfeld goed van pas. Het elftal van AA Gent Trainer Vandereijcken is een man van vastomlijnde ideeën en een man die houdt van een ijzeren speldiscipline. Zijn manier van werken kan wel eens weer standen oproepen bij de spelers waar mee hij werkt maar wat hij bedoelt is dui delijk. In vergelijking met het vorig seizoen paste Vandereijcken een paar correcties toe aan zijn elftal. Hij trok een nieuwe keeper aan, Zsolt Petry, die overkwam van het Hongaarse Kispest Honved en bij Gent de Pool Kazimierski opvolgde. Een andere belangrijke aan koop was die van de bij Anderlecht door trainer Aad de Mos genegeerde Mare van der Linden. De beweeglijke aanval ler die bij FC Antwerp furore had ge maakt hervond bij AA Gent weer iets van het vroegere elan dat bij Anderlecht was gesmolten. Een andere nieuweling die kan rekenen op een vaste plaats is ver dediger Dirk van Gronsveld, die werd losgeweekt van Racing Genk. Tot de bekende namen in het gezel schap van de "Buffalo's" hoort natuurlijk de veelvoudig international en topschut ter Erwin Vandenbergh. Hij is een doel- puntmaker pur sang die ondanks zijn gevorderde leeftijd (33 jaar) van grote waarde is voor Gent. Aan zijn zijde doet de Nederlander Erik Viscaai het uitste kend. Het vroegere talent van PSV is een volwassen kracht geworden die op portunisme aan technische kwaliteiten paart. Op het middenveld is de -verdedigende hoofdrol weggelegd voor Michel de Groote. De ex-Anderlechtspeler reken de aanvankelijk op een plaats als libero maar werd door Vandereijcken toch waardevoller geacht. Routine heeft deze Michel de Groote te over. Hij is Belgisch recordhouder wat betreft Europa Cup wedstrijden. De 26-jarige middenveld- kapitein speelde tegen Spartak Moskou zijn 73e EC-wedstrijd... Michel de Groote werd het niet, maar Dirk Medved werd het wel: de libero van AA Gent. De 23-jarige Medved hoort tot de doorbrekende generatie voetballers

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 39