In Erwin Vandenbergh heeft AA Gent een zeer gevreesde schutter. Samen met de Nederlander Erik Viscaal en Mare van der Linden vormt de Belgische inter national de frontlinie van de "Buffalo's". deren, wonnen in Gent al met 1 -0 om er in Zweden een dikke 4-0 zege overheen te doen. Daarbij was Peter Larsson ove rigens één van doelpuntmakers. Die 4-0 nederlaag tegen IFK Göteborg is niet de grootste nederlaag die AA Gent in Europees verband te slikken kreeg. In het seizoen 1970-1971 werd AA Gent door Hamburger SV uitgeschakeld, on der meer door een 7-1 nederlaag in de Hanzestad. 1991 -1992: Gentse successen Dit seizoen wiste AA Gent die Hamburg- se schande uit door in de tweede ronde de koploper uit de Bundesliga (Eintracht Frankfurt,) te verschalken. Opnieuw toonde Gent haar grote kracht in uit wedstrijden. Na de 0-0 in Gent wonnen de mannen van trainer René Vandereijc- ken in Frankfurt met 1 -0. Een ronde eer der kwam AA gent met de hakken over de sloot goed terecht. Tegenstander Lausanne (de club van Frank Verlaat) kwam naar Gent om daar in het Otten- stadion met 1 -0 te winnen. Veertien da gen later flikte AA Gent hetzelfde kunstje om na het beter benutten van de penal ty's zich te melden voor de loting voor de tweede ronde. In de derde ronde sloeg AA Gent op nieuw toe, nu ten koste van Spartak Moskou. De eerste thuiswinst, 2-0, met doelpunten van het schuttersduo Mare Van der Linden en Erwin Vandenbergh, was voldoende om twee weken later, via een 0-0, de kwartfinale binnen te stap pen. Het succes van AA Gent op internatio naal niveau is een voortzetting van het geweldige voetbaljaar dat de Vlamingen vorig jaar in de competitie kenden. Lan ge tijd was AA Gent koploper in de Eer ste Klasse en werden zij als Anderlechts grote concurrent voor de titel be schouwd. Naarmate het seizoen vorder de wist AA Gent het ritme echter niet te handhaven en zakte het een beetje weg. De uiteindelijk bereikte derde plaats was echter ruimschoots genoeg om zich te plaatsen voor het UEFA Cup-toernooi. Dit seizoen heeft AA Gent op nationaal niveau wat moeite om de prestatie van vorig jaar te herhalen. Niet langer een outsider krijgt het elftal meer weerstand dan vorig seizoen het geval was. Na een aarzelende start lijkt AA langzaam maar zeker de juiste balans te vinden. Met het bereiken van de kwartfinale in het UEFA Cup-toernooi is het seizoen eigenlijk al geslaagd te noemen maar uiteraard maakt het succes hongerig naar meer. Deelname aan Europees voetbal in het komende seizoen is de doelstelling. En die is realiseerbaar, al is het de vraag of de concentratie die het Europa Cup voetbal vereist niet ten koste gaat van de prestaties in de competitie. René Vandereijcken Bekijken we de afgelopen tien seizoenen dan valt een grote wisselvalligheid in de prestatiecurve van AA Gent op. In het seizoen 1981 -1982 was de derde plaats in de eindrangschikking een pracht- prestatie. Het seizoen daarop werd af gesloten met een alleszins acceptabele vierde positie maar het jaar daarop stortte AA Gent bijkans in. De vijftiende plek was net genoeg voor behoud van het Eerste klasseschap. De tuimeling werd gevolgd door twee betere jaren: zesde in 1985 en vierde in 1986. Op nieuw ging het mis. Nadat een zestiende plek in 1987 nog geen kwalijke gevolgen kende, had de zeventiende plaats aan het eind van 1988 dat wel. AA Gent de gradeerde naar de Tweede Klasse, waar het na een jaar weer uit ontsnapte.. De terugkeer aan de top werd gevierd met een zesde plek in de competitie 1989- 1990 en gevolgd door een glorierijk sei zoen 1990-1991 Als de grote man achter het, door een kundig bestuur gesteunde, Gentse suc ces mag trainer René Vandereijcken worden beschouwd. Vandereijcken is een internationaal be kende figuur. Jarenlang bepaalde hij mede het gezicht van een fantastische Belgische voetbalgeneratie. Als speler van Club Brugge vierde René Vander eijcken triomfen als intelligente en harde middenvelder. In 1978 maakte René deel uit van het Club Brugge-team dat onder leiding van coach Ernst Happel als eerste Belgische club de finale van het Europa Cup toernooi der Landskam pioenen bereikte. Die wedstrijd in Lon den werd met 1 -0 verloren maar de naam van het Belgische voetbal was hoog gehouden. Ook in de Belgische nationale ploeg was Vandereijcken het "anker" waaraan het elftal vast zat. Van dereijcken was één van Guy Thijs' Libero Dirk Medved in duel met een te genstander van Spartak Moskou tijdens het thuisduel met de Russen in de derde ronde.

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 38