6 JUNI 1981: AJAX-FCUTRECHT 1-0 De laatste FC Utrecht-speler die de stap van de Gal- p de foto in het shirt van zijn oude club strijdend tegen FC Utrecht-speler in Ajax-dienst toe: Jan Wouters. Foto: Louis van de Vuurst Het had een leuke pot voetbal kunnen worden op deze laatste competitie dag, met de tweede plaats - achter AZ '67 - als inzet. Maar jammer genoeg wil den niet alleen de twee elftallen ervoor knokken, maar had hun aanhang die zelfde instelling. En bij dat schaduwduel vloog de score heel wat sneller omhoog dan op het veld. Al op station Hilversum waren er vier arres taties, in de rust tij dens een pauze nummer hekslopen en stokvechten nog eens twee, en na af loop in het slotoffen- sief bij station Die- men werden dertien man ingerekend. Met de doelpunten ging het minder snel. Het enige doelpunt kwam na ruim een half uur uit een straf schop, toen Arnesen werd neergehaald door Jan Wouters, toen nog voor Utrecht uitkomend. Utrecht protesteer de heftig; Willy Car- bo kreeg rood, maar mocht verder spelen toen scheidsrechter Van Ettekoven be sefte zich vergist te hebben. Arnesen schoot vervolgens Frank Arnesen maakte zijn debuut in de hoofdmacht van Ajax op 7 maart 1976. Dat gebeurde in de Utrechtse Galgenwaard, waar Ajax met 1 -1 gelijk speelde tegen FC Utrecht. Toevalligerwijs nam Arne sen ook afscheid van Ajax in een competitieduel te gen FC Utrecht. Dat was op 6 juni 1981 toen de naar Valencia vertrekkende Deen het enige doelpunt maakte in het treffen Ajax - FC Utrecht. zelf de penalty ach ter Van Breukelen, en kreeg twee minuten voor rust een vrije trap toen hij werd geblokkeerd door Leo van Veen. Toen deze onmiddellijk daarna zijn gram haalde, mocht hij zich gaan aankleden. Na de gênante vertoning in de rust kwam bij Ajax Schoenaker in het veld, te rug na een kuitbeenbreuk. Ajax schiep zich (vooral via Kieft) een aantal goe de kansen tegen het Utrechtse tiental, maar dat bleef prijzenswaardig over eind. In de slotfase trok zelfs Van Breukelen mee in de aanval, maar een gelijkmaker was Utrecht niet gegund. Vier minuten voor tijd viel Wim Jansen bij Ajax geblesseerd uit, en bedierf daarmee ongewild het afscheid van Frank Arnesen. De populaire Deense Amster dammer, die naar Valencia vertrok, miste zo zijn publiekswissel, maar werd na het laatste fluitsig naal in de bloemen gezet. Emoties genoeg deze middag, maar niemand die durfde beweren dat het Nederlandse voetbal er veel mee was opge schoten. Evert Vermeer

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 27