"Bubbling Brown Sugar" Carlos Alberto EZ en wolkendek van troosteloze grauwheid oversluiert Amsterdam. Een koude oostenwind vergezelt de onver moeibaar naar beneden dalende regen. De grijze tinten vermengen zich en op straat lopen de mensen zwijgend en ge bukt onder hun paraplu's. De regen babbelt bubbels in de grote plassen. Kortom: het is onaangenaam. De om standigheden passen een beetje bij het gemoed van de man met wie we de af spraak voor een interview hebben. Al probeert hij het met een lach te verdoe zelen, rond het hoofd van Marciano Vink zetten de donkere wolken zich voort. De reden waarom de jongeling met een van nature zo vrolijke inslag zich somber voelt is makkelijk te achterhalen. Mar ciano Vink neemt te vaak plaats op het spookbeeld van elke voetballer: de wis- selspelersbank. De omstandigheden zijn heel anders dan ruim twee jaar geleden, toen onder getekende Marciano voor het eerst aan de tand voelde voor het Ajax Magazine. Rozegeuren maneschijn. Marciano, het laatst ontloken talent van Ajax was een jongeman om met een swingende, kleurrijke tekst te omlijsten. "Bubbling Brown Sugar" stond er dan ook boven het betreffende artikel, met een knipoog naar de gelijknamige en succesvolle musical uit die dagen. Bub bling Brown Sugar...is de suiker ge stold? Gelukkig is dat niet het geval. Met het enorme talent dat de nu nog maar pas 21 -jarige Vink (al seizoenen lang een vaste kracht in Ajax 1herbergt is het ze ker dat de moeilijke periode slechts een moment-opname is, die mogelijk zelfs op het ogenblik van publicatie overwon nen is. De positie van twaalfde of der tiende man is ook niet het uitgangspunt van dit gesprek met Marciano, al kunnen we aan de actualiteit natuurlijk niet voor bij gaan. Om de geheugens nog eens op te fris sen schilderen wij, ondersteund door de man in kwestie, het levensverhaal van Marciano Carlos Vink. De jongen die in zijn tweede voornaam, Carlos, doorzijn vader vernoemd werd naar de aanvoerder van het Braziliaanse elftal dat een paar maanden voor Mar- ciano's geboorte de derde wereldtitel veroverde. Dat gebeurde in Mexico, niet eens zo heel ver weg van Paramaribo, daar waar Marciano Vink werd geboren. Het Zuidamerikaanse leven had slechts twee jaar invloed op de kleine Vink. Met zijn ouders verhuisde hij mee naar Am- Marciano Vink, creatief, stijlvol en sterk..."Bubbling Brown Sugar". Foto: Ruud Voll sterdam waar hij opgroeide in de Bijl mer, waar hij op straat leerde voetballen en waar zijn talent al snel werd opge merkt. "Van Suriname weet ik eigenlijk net zo veel als de gemiddelde Nederlander. Wat ik weet heb ik van de televisie en de verhalen van mijn ouders," zegt Mar ciano, bij wie de herinnering aan zijn jeugd meteen een straaltje vrolijkheid doet glanzen in zijn donkere ogen.Op een gegeven moment kies je voor een sport en dat werd voetbal. Logisch, ie dereen in de buurt voetbalde en mijn va der voetbalde zelf ook. Hij is een echte liefhebber. In Suriname speelde hij bij een kleine club die, ja, echt waar, Inter Milaan heette. In Nederland voetbalde hij bij TOS Aktief en daar ben ik ook gaan spelen. Toen ik twaalf jaar was zijn we verhuisd naar Weesp en omdat TOS Aktief te ver weg was ben ik toen bij ADE lid geworden." Bij TOS Aktief was de kleine Marciano al opgevallen en die tendens zette zich bij de hoofdklasser AVB uit Weesp voort. Vijftien jaar was Marciano toen hij, met zijn vader, in het eerste elftal speelde. Een unieke situatie, waar Marciano lief devol aan terugdenkt. De warmte klinkt door in zijn stem: "Mijn vader was laatste man en ik speelde vóór hem op het middenveld. Mooi hè! Hij voetbalt noq

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 16