AIAX2 BETAALD VOETBAL M.V.V. 2 - Ajax 2 1-3 (Beloftencompetitie) Na wat verkenningsactiviteiten voor beide doelen nam Ajax het initiatief in handen dat tot aan de rust tot twee doelpunten leidde van Michael Reiziger en Taris Oulida, de laatste uit een penalty. Na rust mocht MW eveneens van elf meter raak schieten en kon Clyde Wijnhard uit een voorzet van Guus Uh- lenbeek de stand op 1 -3 bepalen. Telstar 2-Ajax 2 1-5 De gastheren lieten het in deze wedstrijd wat afweten, mede veroorzaakt door het spel van Michael Kandhai. Zijn solo-acti viteiten zorgden herhaaldelijk voor gevaar. Clyde Wijnhard (2x), Tarik Oulida en Bas van der Kuyl, met een prachtig schot in de kruising, zorgden voor een 0-4 ruststand. Daarna ging het allemaal wat minder waardoor Telstar kon tegenscoren maar Clyde Wijnhard zorgde met z'n derde treffer voor 1 -5. Ajax 2 - FC Groningen 2 7-1 (vriendschappelijk) Een flinke uitslag in een wedstrijd welke nogal werd geteisterd door de mist. Groningen kon Ajax in de eerste helft nog rede lijk volgen (2-1) maar daarna werd het finaal weggespeeld.De goals kwamen op naam van Michael Kandhai (3x), Clyde Wijn hard (3x) en Michael Reiziger. Ajax 2 - SW/Dordrecht 2 1-1 Een wedstrijd waar je beslist niet warm van kon worden. Ajax kreeg zoveel kansen meer dan de tegenstander waardoor er niet meer dan een gelijkspel voor de gasten inzat. Kort voor rust kwam SW/Dordrecht zelfs op voorsprong, welke na de pauze snel teniet werd gedaan door Dick van Burik. Ajax 2 - Sparta 2 5-0 Op een hard, glad en dus moeilijk bespeelbaar veld was Ajax technisch, taktisch en positioneel de betere ploeg, hetgeen resulteerde in drie treffers voor rust van Clyde Wijnhard (2x) en Dan Petersen. Met daarna nog twee goals van Dick van Burik en Clyde Wijnhard behaalde Ajax in feite te weinig rendement uit het overwicht. Ajax 2 - Anderlecht 2 1-0 (Beloftencompetitie) Gezien de slechte terreingesteldheid van het hoofdveld moes ten we uitwijken naar het trainingsveld dat in puike conditie was. Onder slechte weersomstandigheden werd het een leuke en frisse partij voetbal, met aanvankelijk een wat feller Ander lecht. Voor het doel van Ajax kwamen de Belgen evenwel in de problemen. Na rust zorgde Jeffrey van As voor de enige goal in de wedstrijd. De einduitslag: 1) Nice 2) Auxerre 3) Paris Saint Germain 4) Schalke '04 5) Monaco 6) Ajax 7) Dynamo Kiev 8) Norwich City voetbaltoernooi in Creteil vlakbij Parijs. In wedstrijden van 2x7 minuten moest ons team aantreden tegen respectieve lijk Nice, Paris Saint Germain en Nor wich City. In een veel te hard duel ging de eerste wedstrijd tegen Nice met 2-1 verloren. Als scheermessen vlogen de tegenspe lers er in, terwijl de arbitrage volkomen faalde. Ons protest na afloop, gesteund door Norwich City en Schalke '04, had weliswaar succes voor de rest van het toernooi maar het resultaat van onze wedstrijd bleef ongewijzigd. De tweede ontmoeting tegen Paris Saint Germain leverde ons ook al de nodige tegenslag op. Via een 0-2 en 1 -3 voor sprong eindigde de wedstrijd toch nog in 3-3 omdat de Fransen na de officieel gemeten tijd op de waarnemersklok nog scoorden, hetgeen is strijd was met het reglement. De laatste ontmoeting tegen Norwich City leverde een flinke 5-1 zege op waarvan slechts gezegd kan worden dat de uitslag nog hoger had moeten zijn. ledereen, inclusief de voorzitter van het De Evenementencommissie van Ajax zorgde aan het einde van de eerste competitiehelft aan de vooravond van Kerstmis voor een gezellig samenzijn met spelers, trainers, verzorgers en be geleiders. Hoewel de weergoden hun af spraken met Jan Buskermolen niet na kwamen, was er geen wanklank. De Chinese maaltijd liet zich voortreffelijk smaken en een speciaal woord van dank aan het adres van de Heer De Man van restaurant HONGKONG GARDEN is hier zeker op z'n plaats. Verder nam ons tweede elftal op 4 janu ari jl. deel aan een Internationaal Zaal- organiserend comité, was het er over eens dat Ajax in de poule "gepikt" was en in feite de finale had moeten spelen. Nu speelde ons team slechts om de 5e en 6e plaats tegen Monaco, welke door ons met 5-3 werd verloren. Als beste speler van het toernooi werd Ajacied Tarik Oulida uitgeroepen, een goede beloning voor zijn prestaties. Ver der ontving Ajax complimenten voor de goede prestaties en begeleiding en kun nen wij de uitnodiging voor het volgende toernooi al tegemoet zien. Adri Blekkenhorst

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 14