op volgende dagen was opvallend te noemen. De strafcommissie van de KNVB liet niets van zich horen terwijl toch enige tijd terug men niet te beroerd was Jan Wouters achteraf te straffen, aan de hand van TV-beelden, na een in cident met Johan Steur van Volendam. Pas na enige weken besloot de straf commissie de Feyenoorder alsnog te schorsen. En zo werd het jaar 1991 door Ajax afgesloten en hebben de vele Ajax- aanhangers hun Kerstmaal extra lekker doen smaken. Heerlijk moet het zijn geweest voor Louis van Gaal en z'n mensen om aan vriend en vijand te laten zien, maar voor al aan de Ajax-aanhang dat het elftal wel degelijk goed kan presteren en dat we absoluut met veel vertrouwen de toe komst tegemoet kunnen zien. Een groot Bryan Roy bezorgde de Belgische PSV- er Eric Gerets in het Olympisch Stadion opnieuw een heel moeilijke middag. Re gelmatig glipte de Ajax-linksbuiten langs zijn directe tegenstander, die aan één van zijn overtredingen een gele kaart overhield. Foto: Louis van de Vuurst compliment aan iedereen is hierbij zeker op z'n plaats. De stand van zaken halverwege de com petitie is zeker goed te noemen, hele maal wanneer we allerlei omstandighe den in aanmerking nemen. Een derde plaats op de ranglijst achter Feyenoord (1 verliespunt) en PSV (5 winstpunten), nog volop in de strijd voor Europa Cup 3 en het bekervoetbal moet nog beginnen, op 5 januari, tegen FC Den Haag. En als we dan in alle rust de Kerstdagen en de Jaarwisseling hebben verwerkt en we al onze naasten en geliefden al het goede hebben toegewenst voor 1992 gaat het voetbalcircus weer onmiddellijk van start met bekervoetbal vierde ronde zij het dat Ajax een wedstrijd speelt uit de derde ronde tegen FC Den Haag. In de vierde ronde kan de winnaar zich ver heugen op de komst van PSV. Ajax kende tegen de Hagenezen weinig grote problemen. Daarvoor speelde het team van Louis van Gaal een te sterke partij waarin bij vlagen heel goed werd gevoetbald, Silooy schitterend na heel mooi aangeven van Pettersson 1 -0 scoorde, de Zweed zelf 2-0 maakte en Danny Blind in de tweede helft de score knap naar 3-0 tilde om de wedstrijd ten slotte met 3-1 winnend af te sluiten en het team kon gaan uitkijken naar de komst van PSV, eerst op 19 januari voor de competitie en op 9 februari voor de beker. Er breken heel interessante tijden aan, temeer daar Ajax op weg lijkt de juiste balans te hebben gevonden om wedstrijden echt naar de hand te zetten. Dat bleek trouwens duidelijk bij de com petitiewedstrijd in Maastricht tegen MW op vrijdagavond 10 januari. Ondanks het wat ongewone tijdstip toch een uitver kocht De Geuzelt met 10000 mensen die er bijna allemaal eens goed voor gin gen zitten toen MW al spoedig op voor sprong kwam maar Winter en Bergkamp zorgden voor rust nog voor 1 -2 om na rust door weer Bergkamp en Davids een lekkere ruime 1 -4 winst mee terug te ne men naar de hoofdstad. Opmerkelijk was het feit dat de leiding het weer eens nodig vond maar liefst 5 gele kaarten uit te delen in een wedstrijd die nu niet be paald uitblonk in hardheid. Spelers van Ajax worden sneller op de bon geslin gerd dan, laten we zeggen, de echte schoppertjes onder de voetballers. Van de één is men het niet gewend en de an der is nu eenmaal zo en daar wordt meer van geaccepteerd. Scheidsrech ters zijn inderdaad ook maar mensen. Zorgen werden er gemaakt over Dennis Bergkamp vanwege een spierblessure en dat met het oog op de ontmoeting te gen PSV voor de competitie Verder voltrok zich het opvallende feit dat de winnaar van het bekerduel Ajax- PSV vervolgens de bus kan pakken naar Rotterdam om het geweld van Feye noord te bestrijden. De huidige top drie in het betaalde voetbal hebben geen klagen wanneer het gaat elkaar zoveel mogelijk te ontmoeten. Dan "kraker" tegen PSV in het Olym pisch Stadion. John van 't Schip pro beerde nog tot spelen te komen via Ho ger Beroep tegen zijn schorsing doch de tuchtcommissie van de KNVB hanteerde plotseling andere normen dan bij eerde re gelegenheden (bij PSV bijvoorbeeld) waar geschorste spelers wel het veld in konden. Op zich een rare zaak dat ge schorste spelers op die wijze toch nog tot spelen kunnen komen en is de afwij zing in principe terecht maar een andere regeling kan natuurlijk nooit midden in een seizoen ingaan als anderen daar wel gebruik van hebben gemaakt. In 'n uiteraard weer uitstekend gevuld Olympisch Stadion met een zeer en thousiast publiek dat alleen maar reke ning wilde houden met een overwinning voor Ajax daar anders de competitie ge speeld zou zijn. Althans wat Ajax betrof. Gelukkig voor Ajax en het voetbalsei zoen verliep het allemaal goed naar wens. In de eerste plaats vanwege de terechte en verdiende 1 -0 winst van on ze ploeg (strafschop Pettersson) maar ook de manier waarop de wedstrijd gro tendeels door de onzen werd gedic teerd. Winnen op eigen kracht. Het moet iedereen veel vertrouwen geven voor de toekomst hoe die voor Ajax zal zijn nu de competitie nog lang niet is gespeeld, de KNVB-beker aantrekkelijk is met eerst PSV in Amsterdam en bij winst Feye noord in Rotterdam en dan de Europa Cup op 4 en 18 maart tegen AA Gent. En daar tussendoor de overige wedstrij den in de vaderlandse competitie, abso luut niet minder belangrijk na die uiterst nuttige winst op PSV... Nog een bericht voor de Ajax-Fans in Friesland en omstreken. In Sneek heeft zich gevestigd "De Jonkies van Ajax Fanclub"Willem de Zwijgerstraat 33, 8606 EA Sneek. Ellie Wiersma houdt zich al enige tijd zeer druk bezig met tal van aktiviteiten, onder meer de uitgave van een fanclubblad. Ajacieden, meldt u zich bij bovenstaande adres waar u alle verdere informatie over de verrichtingen van "De Jonkies van Ajax" kunt krijgen. Met nog de melding dat dit jaar de bij eenkomst van de Bordjesclub op 20 maart a.s. zal worden gehouden, kun nen we deze Kroniek afsluiten met het zeer plezierige bericht dat Dennis Berg kamp daags na de winst op PSV heeft besloten in ieder geval het volgend sei zoen voor onze club uit te komen. Een besluit waar alle voetballiefhebbers en Ajacieden in het bijzonder zeer blij mee zijn...! Tiin Middendorp

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 12