KRONIEK n t kan de club soms wat tegen zitten wanneer er zich ontwikkelingen voor doen welke niemand heeft kunnen voor zien. Door het onverwachte vertrek van Leo Beenhakker ontstond er toch de noodzaak bepaalde maatregelen te ne men om de technische organisatie bin nen de club op de rails te houden. De benoeming van Louis van Gaal als tech nisch direkteur plus de aanstelling van Gerard v.d. Lem als assistent moest zeer snel gedaan worden want de com petitie gaat wel gewoon verder. Natuur lijk waren beide heren niet onbekend maar mensen in een toch andere positie hebben altijd de tijd nodig om te wennen zoals ook de spelers hun draai moeten zien te vinden en ook gewend moeten raken aan de opvattingen van hun nieu we trainer. Die tijd nu wordt in het voet bal niet gegund en helemaal niet wan neer die wisseling van de wacht zich afspeelt in het lopende seizoen. Het moet eigenlijk onmiddellijk perfect en liefst nog beter zijn en alles wordt daar om met extra kritische blikken gevolgd. Het zijn dan vaak niet de makkelijkste momenten voor een technisch direkteur om zich te manifesteren. Daar kwamen ongewild ook nog de pro blemen bij rond John van 't Schip welke vooralsnog niet oplosbaar bleken te zijn en er derhalve een probleem ontstond op de rechtervleugel waar Dan Petersen, met z'n 19 jaar en net gehaald uit Denemarken als toekomstig rechts buiten, nu direct vol aan de bak moest en dat naar vermogen zo goed mogelijk heeft gedaan. Nu hebben we ook afscheid genomen van Jan Wouters. Daar is erg veel over gesproken en geschreven maar het ver haal is vrij simpel. Er bestond een af spraak met Ajax dat hij tussentijds onze club mocht verlaten wanneer zich een club van Europees formaat zou aandie nen waar Jan zich sportief maar ook fi nancieel zou kunnen verbeteren. Dat mo ment deed zich voor door een aanbieding van Bayern München. Ajax heeft zich keurig aan deze mondelinge afspraak ge houden. Natuurlijk valt het moment zeker niet gunstig maar het vertrek van een speler als Jan Wouters valt nooit gunstig. Aan de andere kant heeft Ajax in het ver leden wel meer spelers van formaat zien vertrekken maar altijd is men er weer in geslaagd de open gevallen plek vroeg of laat goed op te vullen en ook nu zal dat zeker het geval zijnAjax zal er absoluut alles aan doen de ingeslagen weg naar de Europese top te blijven volgenDat kan best gepaard gaan met wat ups en downs maar welke topclub in Europa kent dat niet. Ook clubs met een veel gro ter financieel draagvlak dan Ajax kennen zo af en toe hun problemen. Ons eerste elftal had op 3 november de uitwedstrijd tegen FC Den Haag op het programma. De eerdere uit-ontmoetin- gen tegen Vitesse, FC Utrecht en PSV waren absoluut geen slechte wedstrijden maar in het voetbal tellen nu eenmaal al leen de punten en die bleven helaas uit. En jammer genoeg lukte het tegen FC Den Haag weer niet ondanks een legio aan scoringskansen Onze voorwaart- sen kregen de bal niet over de doellijn, net zo min als de gastheren zodat het 0-0 was en bleef. Europa Cup Vervolgens gingen we ons weer opma ken voor een avondje Europa Cup voet bal met voor Ajax de tweede wedstrijd te gen Rot Weis Erfurt "thuis" in Düsseldorf. Na de 1 -2 winst in de uitwedstrijd mocht verwacht worden dat de onzen de klus zonder al te veel moeite konden klaren en de derde ronde van de Europa Cup zo doende bereikten om daarmee tenmin ste ook een eind te maken aan die thuis wedstrijden op vreemd terreinAlles verliep naar wens. De duidelijke 3-0 winst bracht ons via de loting op 8 november tegen het Spaanse Osasuna Pamplona. PSV haalde het helaas tegen Anderlecht niet, FC Utrecht vond z'n Waterloo vol 9 Jan legt uit... Foto: Ruud Voll gens verwachting bij Real Madrid, FC Groningen was al uitgeschakeld en alleen Feyenoord lukte het met de hakken over de sloot de volgende ronde te bereiken. In het Europa Cup 1 tournooi zal dit sei zoen voor het eerst vanaf de kwartfinales in een poulesysteem worden gespeeld waarbij de laatste acht clubs worden on dergebracht in twee poules van vier waarin een hele competitie wordt afge werkt zodat in ieder geval iedere club ver zekerd is van drie thuiswedstrijden met alle financiële voordelen van dien. Van daar dus dat grote belang in die vorige rondes om toch maar niet uitgeschakeld te worden want in ieder geval mist men dan een behoorlijke financiële injectie. Zo is de verwachting en voor menig club zal dat zeker gelden al kunnen zich aan de andere kant ook situaties voordoen waarbij het financieel minder aantrekke-

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 9