VAN DE VOORZITTER staat altijd voor je open"!. De ontwikkelingen rond het nieuwe sta dion zijn nooit zo goed geweest als nu. Er is door de wethouder een voorberei dingskrediet bij de Gemeenteraad aan gevraagd hetgeen onder meer betekent dat de tekeningen gemaakt kunnen gaan worden. Een werkgroep waaraan ook Ajax deelnam, heeft inmiddels de belangrijkste Europese stadions be zocht om ideeën op te doen. Kortom, maakt u zich maar op voor mooie tijden. Het hof heeft uitspraak gedaan in de FIOD-affaire. Ik laat het aan u zelf over om te oordelen, Feit is echter wel, dat de gang van za ken, alsmede beide rechtszaken een on evenredig zware wissel op de betrokke nen en onze club heeft getrokken. De boeken moeten nu maar worden ge sloten, al zal het nog wel enige tijd duren voordat de "pijn" in de diverse gezinnen zal zijn gesleten. Dat geldt zeker ook voor de gemoederen Het behalen van de derde ronde in de UEFA-cup betekent dat we in één sei zoen van onze "100 kilometer" straf af zijn. Daarmee wordt dan de donkerste episo de uit onze geschiedenis afgesloten. "In moeilijke tijden leer je je vrienden kennen", luidt een oud hollands gezeg de. Wel, die vrienden waren dit keer de Düsseldorfers. De medewerking van hét stadsbestuur, de politie, de stadion autoriteiten en natuurlijk van Fortuna Düsseldorf zelfwas hartverwarmend. Men vond dat de "buren" uit Amsterdam geholpen moesten worden en dat deed men dan ook, alle protesten van bepaal de groeperingen ten spijt. We zijn hen dan ook veel dank verschul digd en zullen voor hen klaarstaan wan neer we een wederdienst kunnen verle nen. Dat sport verbroedert is maar weer eens bewezen. Het stavenincident heeft onze vereni ging veel geld gekost en we hebben in ternationaal behoorlijk in aanzien verlo ren. Zo valt het aantal uitnodigingen voor buitenlandse wedstrijden en toernooien mij bijvoorbeeld danig tegen. In 1987 wonnen we nog de UEFA-cup, we speelden altijd bovenin de vader landse competitie en werden nog een keer kampioen. Dan verwacht je toch dat men het roemruchte Ajax graag uit nodigt. Ik hoop dat onze supporters zich willen realiseren, dat slecht gedrag andere clubs begrijpelijkerwijze afschrikt om ons uit te nodigen. De autoriteiten gaan zich tegenwoordig veel meer met het voetbal bemoeien. Het feit, dat de politie van Düsseldorf bepalend is geweest voor het wel of niet spelen van onze wedstrijden daar, moet supporters toch eens aan het den ken zetten over hoe ze het wel en wee van hun club (negatief) kunnen beïn vloeden Ik ga er, optimistisch als ik nu eenmaal ben, voor 1992 maar vanuit, dat dit be sef zal doordringen. Jan Wouters is naar Bayern München gegaan. We zijn blij voor Jan, dat hij zijn doelstelling toch nog heeft kunnen ver wezenlijken en natuurlijk zijn wij onze af spraak met hem nagekomen. Een en ander betekent echter niet dat wij spelers nimmer aan hun contract zul len houden. Integendeel zelfs. Soms zijn er echter omstandigheden waarin je een uitzondering moet maken. De situatie met Jan was er zo een. Veel succes Jan en je weet: "Onze deur binnen Ajax. De boete is immers erg hoog. 1991 was al met al een rumoerig jaar voor Ajax, met veel emoties. Hopelijk brengt 1992 ons de emoties van een kampioenschap en de KNVB- beker. Uw onvoorwaardelijke steun aan de mannen van Louis van Gaal is daarbij onontbeerlijk. Uw Ajax-hart kennende, zit dat echter wel goed I Namens het bestuur wens ik u prettige kerstdagen en een in alle opzichten fantastisch 1992toe. Michael van Praag, Voorzitter

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 7