het wilde weg wedstrijden en stelt daar totaal niets tegenover. In welke vorm dan ook. Je kan het de spelers niet kwa lijk nemen. Een wedstrijd voetballen in Rusland of studeren, de keus voor de speler is niet zo moeilijk. Wat zou jij doen in zo'n geval op die leeftijd? Voetballen natuurlijk! Toekomst In onze ogen is momenteel de studiebe geleiding optimaal. We zouden niet we ten wat er nog verder valt te perfectione ren. Uiteraard alles op basis van onze financiële mogelijkheden. Alle middelen worden optimaal benut. Als we naar de toekomst kijken geloven we eerder dat er in de komende jaren een zekere stabilisatie zal optreden in de totale opleiding. Alles kent z'n maximum en dat hebben we in feite nu bereikt. Een uitbreiding in die professionele jeugdop leiding zien wij niet snel gebeuren, om dat je dan wel te maken krijgt met erg jonge spelers (12-14 jaar) terwijl spelers van 16 of 18 jaar toch wel over een dosis verantwoordelijkheid behoren te be schikken waardoor dè vorm van begelei ding zoals deze thans door ons wordt gegeven minder van toepassing is. Mocht evenwel de technische staf ande re ideeën in die richting hebben zal dat allemaal uiteraard de nodige gevolgen hebben op.gebieden als financiën, ruim tes, aantal docenten enz. De S.B.C. heeft hierin een afwachtende houding en speelt in op de wensen van de techni sche staf. Wij kunnen ons op dit mo ment absoluut vinden in de huidige or ganisatie. Een laatste stap zou kunnen zijn het aanstellen van een directeur professio nele jeugdopleiding zoals we ook een technisch- financieel en commercieel directeur hebben. Een man dus die totaal verantwoordelijk is voor de gehele opleiding. Dat zou dan echt de,laatste stap zijn. Of het ooit zo ver zal komen is nu niet te zeggen. We treden inderdaad niet zo gek veel naar buiten al hebben we in het land heus wel een naam hoog te houden. Veel clubs winnen bij ons informatie in hoe wij die studiebegeleiding doen. Het is wel zo dat bijna iedere club wel min of meer iets doet aan begeleiding maar niet op de manier zoals Ajax dat doet. Daar ontbreken de financiën voor. Er wordt ook niet veel over ons gesproken. Ja, soms wel over het internaat van PSV als plotseling Toine Scheepers van zich doet spreken of die Hoekstra leuke din gen doet aan de linker kant. Kennelijk valt dat de mensen op. Maar als Ajax Edgar Davids zomaar laat opdraven of Guus Uhlenbeek laat debuteren ver baast niemand zich daarover terwijl dat toch produkten zijn van onze professio nele jeugdopleiding. Zoals vrijwel het he le tweede elftal uit spelers bestaat welke uit de jeugdopleiding komen. Ajax heeft altijd z'n beste spelers uit de eigen oplei ding voortgebracht en dus valt dat ei genlijk niet meer op. Hetgeen als een groot compliment kan worden be schouwd. Tijn Middendorp HetA2-elftal van Ajax poseert met begeleider Teun Bogaard, trainer Ton Pronk en verzorger Jan Sterk in de "away-shirtsvan Ajax op het hoofdveld. Fntn: Riiiiri Vnll

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 47