In 1990 pakte Jan Wouters eindelijk de nationale titel metAjax. Op de laatste speel- dag van het seizoen werd het landskampioenschap een feit door de 1 -1 tegen NEC in Nijmegen. Foto: Louis van de Vuurst Woensdagavond 13 november. Na af loop van de wedstrijd Ajax - Roda JC staat Jan Wouters NOS-verslaggever Eddy Poelman te woord. Onderwerp van gesprek: de mogelijke overgang naar Bayern München. Foto: Ruud Voll Zondag 17 november was voor Ajax een trieste dag. In de eerste plaats omdat de klassieke ontmoeting tegen Feyenoord met 2-0 verloor. Het betere spel van Ajax werd niet beloond en na vijfenhalf jaar konden de Rotterdammers eindelijk weer eens de volle winst in de eigen Kuip houden. Het verdriet om de nederlaag tegen de aartsrivaal kreeg nog meer diepgang vanwege het feit dat Jan Wouters op die middag zijn laatste wedstrijd voor Ajax speelde. In de aan Feyenoord - Ajax voorafgaande week werd reeds gewag gemaakt van de buitenlandse interesse voor Jan. In de eerste plaats meldde Bayern München zich, later gevolgd door het Londense duo Arsenal en Tot tenham Hotspur. Met name de warme belangstelling van de Beierse topclub bevreemde nie mand. Bayern, sindskort onder trainers- schap van ex-Ajacied Sören Lerby, maakt slechte tijden door en binnen de selectie was dringend behoefte aan een leidersfiguur. Een speler die in het veld voor orde en karakter kon zorgen. Sinds de zomer van 1986, het tijdstip waarop Jan Wouters van FC Utrecht naar De Meer kwam, weten we dat Wouters daar de aangewezen man voor is. Het bod van Bayern was het meest reëel en ook omdat Wouters er nooit een ge heim van had gemaakt dat hij, wanneer de gelegenheid voor een buitenslands avontuur zich zou voordoen, genegen zou zijn om bij Ajax te vertrekken, was de overgang een feit. Het vertrek van Jan Wouters betekent in

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 33