SPORTDAG SINTERKLAASFEEST prijzen met dank aan ABN/AMRO, Com modore, Martinair, Sony en UMBRO. Snel gaan alle jongens zich omkleden voor drie kwartier zwemmen Rond kwart voor een begeven zich 70 honge rige magen aan tafel voor een heerlijke lunch, verzorgd door Ben Peters en zijn mensen van de EENDENKORF. Na twee spannende films in de sportzaal is het grote moment daar en maken Sint Nicolaas en zijn beide Zwarte Pieten hun entree. De Sint laat eerst de vier aan voerders bij zich komen om hen vervol gens met hun moeders een voetbalwed strijdje te laten spelen. Daarna is het de beurt aan de newcomers onder de trai ners, Jan de Koning en Patrick Ladru, om hun balvaardigheid te tonen, het ge heel muzikaal omlijst door de Ajaxjeugd. Rond kwart voor vijf neemt Sint Nicolaas afscheid van alle aanwezige kinderen na hen te hebben voorzien van een specu laaspop en een chocoladeletter. Vanaf vijf uur volgt er een ongedwongen samenzijn van de Sint en zijn beide se condanten met de leiders en trainers van de jeugd- en seniorenelftallen waar bij in een kort officieel gedeelte afscheid wordt genomen van Jan Sterk, fysiothe rapeut bij de jeugd. Hij wordt door Sint Nicolaas en Piet Bon toegesproken en door Piet Floro toegezongen. De Sint zelf zorgt voor het muzikale hoogtepunt met een zelfgemaakt Ajaxlied. Moe maar voldaan gaat de Sint vervol gens nog even op bezoek in het VU-zie- kenhuis bij jeugdspeler Olaf Lindenberg (A-1) en Piet van Deijck. FlorisThoolen lid Evenementencommissie "Onze toekomst" Janny van der Veen op het matje bij de Sint gaat met 2-0 naar het team van Herman Bosschieter. De finale wordt het klap stuk van de ochtend. Snel nemen de van Teunenbroekjes de leiding en als de slotseconden wegtikken krijgt het team van Edwin Kortlevers terecht een straf schop. Deze wordt benut en onmiddel lijk is het tijd! Strafschoppen dus, drie per team. De eerste twee penalties worden ge stopt. Het team van Teunenbroek mist de tweede, team Kortlevers schiet wel raak. De derde "pingel" wordt de Teu- nenbroekies benut, dus 1-1maar team Kortlevers heeft de derde nog te goed. Ruben van Veen legt aan engoal!!! 8 Kortlevertjes hebben het geflikt, 8 Teunenbroekies zijn verslagen! Vervolgens neemt voorzitter Michael van Praag de microfoon om allereerst de scheidsrechters te bedanken en vervol gens Yuri van Eijden voor het verzorgen van het scorebord en de tijdwaarne ming. Hierna zijn er voor alle spelers passende T erwijl de bewoners in de omgeving van het wethouder Duran Sportcentrum in Diemen nog liggen te slapen is er rond kwart voor acht in de ochtend van de 30ste november als volop bedrijvigheid in de sporthal. De jongste voetbaljeugd van Ajax lijkt nauwelijks nog te kunnen wachten op het eerste fluitsignaal van de te spelen wedstrijden. Precies op tijd, om negen uur, gaat de zaak van start voor een paar spannende uren zaalvoetbal op hoog niveau en rond elf uur zijn de vier halve finalisten be kend. Na soms zinderende wedstrijden hebben de teams van Jany van der Veen, Herman Bosschieter, Henk van Teunenbroek en Edwin Kortlevers zich geplaatst. De spanning stijgt. Via een 2 0 overwinning op het team van Herman Bosschieter weten de mannen van Henk van Teunenbroek als eerste de finale te bereiken. De tweede halve finale levert een nipte overwinning op (3-2) voor het team van Edwin Kortlevers. De strijd op de derde en vierde plaats

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 28