w e schrijven eind oktober 1989. Ajax speelt een uitwedstrijd tegen Haarlem en het stadionnetje aan de Jan Gijzen- kade ligt onder een dichtbewolkte he mel. De wedstrijd is al flink gevorderd en Ajax koestert dankzij treffers van twee keer Pal Fischer, Ron Willems en Dennis Bergkamp een riante 4-0 voorsprong op de Roodbroeken. De schemering kon digt zich, gesteund door de donkere wolken aan en eigenlijk moet het kunst licht ontstoken worden. Het laatste kwartier van de wedstrijd nadert en in de dug-out vindt de volgende dialoog plaats tussen trainer Leo Beenhakker en een van de wisselspelers: Leo: "Zeg, jij bent toch een echte Am sterdammer?" Speler: "Ja". Leo: "Laat het dan maar eens zien!" En meer woorden maakte de toenmalige Ajax-coach er niet aan vuil. De wissel speler deed zijn warming-up, trok het trainingspak uit en stapte in de 77ste minuut van de wedstrijd het veld in als vervanger van Ron Willems. Het debuut was daar. Het debuut van Michel Kreek. En, zoals het een Amsterdammer be taamt, Michel Kreek liet het inderdaad zien. Het eerste balcontact op de linker vleugel leverde een flitsende schaarbe weging en een verdediger die de juiste balans zocht op. Michel was er langs en zette de bal mooi scherp voor. De ont stane kans werd niet benut maar op de kille tribune keek men elkaar aan. Wat zullen we nou hebben, was de algemene gedachte, Ajax heeft alweer een links buitentje te voorschijn getoverd. Een stijlvolle doelpoging van Michel Kreek Foto: Jan Onclin Groenendijk, een stapje terug, op het middenveld. En kort geleden, uit tegen FC Twente, stond hij weer een plaats naar achteren, als linksback. De bewegingen van voor naar achter en van achter naar voor lopen als een rode draad door de nog in volle ontwikkeling zijnde voetballoopbaan van "Kreekie", zoals hij onvermijdelijk wordt genoemd. Een loopbaan die rood-wit gekleurd is en waarin Michel Kreek zich presenteert als een jongen die vol ambitie is maar die met beide benen stevig op de grond staat. Het begin Natuurlijk voetbalde Michel vroeger op straat. Zijn vader was (en is) een enthou siast voetballiefhebber en toen het gezin Kreek van de Tweede Laurierdwars- Dat linksbuitentje herinnert zich het eer ste optreden in de competitie met ple zier maar is de eerste om er aan toe te voegen dat de omstandigheden toen ideaal waren. "We stonden al flink voor en er kon me eigenlijk weinig gebeuren. Omdat ik als voetballer natuurlijk onbekend was, ging die schaarbeweging er lekker in en de Ajax-supporters gingen meteen achter mij staan. Elke keer wanneer ik aan de bal was gingen ze joelen en dat maakt je natuurlijk sterk." Aldus Michel Kreek die ook toen al wist dat de specifieke links buitenplaats niet zijn favoriete stek was. Als zodanig werd de op 16 januari 1971 in de Jordaan geboren Michel Kreek in de eerste weken van dit seizoen ook nog gebruikt maar al vrij vlot belandde hij, mede door de blessure van Fons

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 15