Dennis Bergkamp schoot zich in de eer ste competitiehelft naar de topscorers positie en vaak gebeurde dat met doel punten van grote kwaliteit. Foto: Ruud Voll goed. Wouters en Bergkamp vonden uit eindelijk in de tweede helft het net en stel den de winst veilig. Dan het spektakel in Rotterdam tegen FeyenoordIn een schitterende ambian ce met Italiaanse taferelen speelden de beide grootmachtenonder het toeziend oog van zo'n 45000 mensen en miljoe nen achter de buis, een boeiende wed strijd waarbij Ajax net zoals tegen FC Utrecht en PSV geen loon na werken kreeg. Ons elftal had absoluut het beste van het spel maar Feyenoord speelde vanuit een riante positie en zag kans twee keer Menzo te passeren en Ajax met lege handen achter te laten. En de balans werd nog triester door de derde gele kaart van Blind en Bergkamp plus een ro de voor Vink. De voorwedstrijd tussen de E-tjes van Feyenoord en Ajax werd door de onzen met maar liefst 0-11 gewonnen en onder het motto: "wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" gaan we een schone tijd tege moet. De loting voorde KNVB-beker, nog altijd min of meer het stiefkind van lijk kan zijn. Clubs die de eerste wedstrij den niet in winst omzetten zullen zich spoedig uitgeschakeld zien voor de eer ste plaats in de poule en om die plek gaat het natuurlijk allemaal. Het is dan maar af te wachten in hoeverre de nog te spelen wedstrijden nog interessant zijn, zowel fi nancieel als sportief. Bovendien is het niet te hopen te maken te krijgen met soorten wedstrijden zoals we hebben te aanschouwen in voorwedstrijden bij eindrondes van E.K. en W.K. waar puur op resultaat wordt gespeeld. Ook in die tournooien wordt het pas echt spannend als vooraf bekend is dat de verliezer er uit ligt zoals dat bij het E.C. voetbal altijd het geval geweest is. Als deze charme ge heel mocht verdwijnen zou dat erg jam mer zijn. In de competitie ging Ajax naar Venlo om het plaatselijke VW te bestrijden. Het werd de eerste uitzege voor het elftal met een ruime 0-4 winst door goals van Pet- tersson, Blind en Bergkamp. Verder wa ren er weinig bijzonderheden. De daarop volgende thuiswedstrijd tegen Roda JC leverde aanzienlijk meer proble men op om de volle winst te pakken. De mensen uit Kerkrade hadden een aardige taktiek bedacht om het Ajax zo lastig mo gelijk te maken en dat lukte aanvankelijk 11 het vaderlandse voetbalbracht voor Ajax de thuiswedstrijd op 5 januari tegen FC Den Haag uit de koker. De winnaar van deze wedstrijd.mag zich verheugen op de komst van PSV op 9 februari. SW/Dordrecht was de volgende tegen stander in een reeks van thuiswedstrijden op de woensdagavond. Een wat magere publieke belangstelling deels door het koude weer maar toch ook wel door de teleurstellende resultaten in een aantal belangrijke wedstrijden en natuurlijk blijft een woensdagavond nooit het meest ideale moment voor het afwerken van wedstrijden. Het werd helaas een ont moeting om zeer snel te vergeten. Het enige positieve was de magere 1 -0 winst en verder is over die wedstrijd niets meer te melden. En dan maar hopen dat het tij zich snel zou keren want de uitwedstrijd tegen FC Twente stond voor de boeg met de we tenschap dat Blind, Vink en Bergkamp er ieder geval niet bij konden zijn terwijl een aantal blessures nog niet geheel hersteld warenMaar ook FC Twente kampte met blessures en schorsingen zodat ver zwakte teams tegen elkaar aantraden Rob Alflen maakte bij Ajax z'n competitie debuut. De wedstrijd eindigde zoals het begon (0- 0) met matig voetbal aan beide kanten en onder de omstandigheden misschien niet helemaal onverklaarbaar. Dan weer het Europa-Cup voetbal met de eerste wedstrijd tegen Osasuna Pamplona maar daar hopen wij de vol gende keer over te berichten Inmiddels zult U wel iets vernomen heb ben over de oprichting van een club oud voetballers van Ajax welke zich hebben verenigd in "Lucky Ajax" met als voorzit ter Piet Keizer, penningmeester Werner Schaaphok, secretaris Dick Schoenaker en de bestuursleden Jan Mulder en Sjaak Swart. Deze club binnen onze ver eniging zal zich in de komende tijden in welke vorm dan ook manifesteren. De club bestaat uitsluitend uit oud-spelers die bij Ajax betaald voetbal hebben ge speeld en minimaal een bepaald aantal wedstrijden op hun naam hebben staan en/of een zeker aantal jaren onder kon- tract waren. U zult ongetwijfeld via dit Magazine nog wel van hen horen. Tijn Middendorp

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 11