AIAX ZATERDAG AJAX - SCHERPENZEEL AJAX 2 VOLENDAM 2 2-0 2-1 STROE - AJAX A.F.C. - AJAX 3-3 AJAX - KISMET 2-1 C.S.W. 2-AJAX 2 3-2 AJAX 2- V.E.W.2 4-1 ZANDVOORT '75 2 - AIAX 2 0-3 Na het teleurstellende resultaat tegen DESTO, stond een op re vanche beluste ploeg in het veld. Ajax startte sterk tegen een zich stevig werend Scherpenzeel en kwam vrij snel op voorsprong door Dennis Gerritse. Na de goal verslapte dediscipline en nam de tegenstander zelfs het initiatief, wat tot enkele gevaarlijke acties leidde. In de rust werden door Bob Haarms de puntjes op de i ge zet en behaalden we door een schitterende goal van Renato Dijk- sterhuis de zege. Tegen het ook nog ongeslagen Volendam hadden wij onze han den meer dan vol. De gasten plaatsten ons voor nog grotere pro blemen, door na een half uur de leiding te nemen. De rust brak aan met een 1 -1 stand, omdat Dick Schoenaker een voorzet van Rob Been wist af te ronden. In de tweede helft bleef de balans in even wicht en toen iedereen zich al bij een gelijke stand had neergelegd haalde Silvio Zorgvol, na enkele fraaie kapbewegingen alsnog doeltreffend uit (2-1). Een zwak startend Ajax, waardoor de spelers van Stroe zoveel ruimte kregen, dat er wel een goal moest vallen. Dat wij vlak voor rust de gelijkmaker scoorden, was mooi meegenomen. Na rust een ander Ajax, goed aansluitend en jagend op de bal en dat re sulteerde in twee snelle goals. Door een foutje in de verdediging kreeg Stroe nog wel een penalty, maar toen deze op fraaie wijze door Ron Dijkstra werd gestopt, was de koek voor Stroe op. Via een aantal fantastische doelpunten werd de eindstand bepaald op 1-7. Het lot had A.F.C. aangewezen als opponent in de volgende be kerronde. Op sportpark "Goed Genoeg" werd in een geweldige ambiance een wedstrijd gespeeld, die een enorme promotie was voor het bekervoetbal in het algemeen, maar voor de zaterdagaf deling van Ajax in het bijzonder. Het eerste half uur keken we nog enigszins tegen de zondaghoofdklasser op, wat resulteerde in een 2-1 achterstand. Na de thee geloofde Ajax echter in zijn eigen kwaliteiten, A.F.C. werd onder druk gezet en kreeg steeds meer problemen het spel te controleren. Toen het door een schitteren de goal van Dennis Gerritse 2-2 werd, ging ieder achter de "un derdog" staan, maar helaas werd het wat fortuinlijk toch weer 3-2 voor A.F.C. Het mooiste moment van de wedstrijd moest echter nog komen. Enkele minuten in blessuretijd passeerde een totaal leeggespeelde Robin Kortlevers zijn tegenstander en schoot met een laatste krachtsinspanning de bal in de uiterste hoek: 3-3 Alles wat Ajax was veerde op en Robin werd onder zijn mede-spelers bedolven (zelfs de trainer had moeite niet op de Ajax-hoop te dui ken). Dat we met penalty schieten toch nog verloren deed even pijn, maar dat werd weer snel vergeten door allerlei positieve reac ties over het vertoonde spel, waardoor we toch met opgeheven hoofd huiswaarts konden keren. Na het succes van de wedstrijd tegen A.F.C. is het moeilijkje weer voor 100% te concentreren op de volgende wedstrijd. En dat het niet zo maar een wedstrijd was, werd al sr iel duidelijk. Kismet bleek een zeer goed voetballend elftal te hebben, met een juiste instelling, technisch begaafd en met veel snelheid in de voorste li nie. We, mochten daarom van geluk spreken, dat de afwerking niet hun sterkste kant was. Dat onze ploeg echter steeds meer een team wordtblijkt wel uit het feit, dat ondanks dat het niet on- zefoeste wedstrijd was, we toch niet echt in de problemen zijn ge komen. Via goals van Steve Mijnals en Cees van Oevelen, werd hèt een regelmatige overwinning. Cees Boot. In Wilnis liepen wij, geheel onnodig, tegen ons eerste puntverlies op. Het is een basisgegeven dat je achter de zaak gesloten houdt, als je tien minuten voortijd met 1 -2 voorstaat. Het gebeurde echter niet, zoals zoveel in deze wedstrijd niet gebeurde. Zo hadden we in de eerste helft gemakkelijk afstand kunnen nemen van C.S.W. maar bleef de stand 0-0. De gastheren namen zelfs, na de hervat ting, de leiding, waarna Marco van Zoest, op de grond liggend, uit een scrimmage, gelijk maakte. Toen Marco Boendermaker tien minuten voortijd, na schitterend aangeven van Dick Schoenaker, voor 1 -2 zorgde, leek de strijd beslist maar zoals in de aanvang vermeld, liep het even anders. C.S.W. scoorde nog tweemaal en dat betekende onze eerste nederlaag. Door de huwelijksreis van onze zaterdag 1 doelman, schoof onze "sluitpost" Patrick de Geus op naar het eerste en kwam Tinus van Teunenbroek hem uitstekend vervangen. Na een kwartier kwa men we op 1 -0 door Bob Groenteman, die een rebound in het doel werkte, maar korte tijd daarna was het alweer gelijk na een defensiefout. Omdat V.E.W. ook de aanval zocht, kregen we voor goede kansen en één daarvan werd benut door Nicky Roeg (rust 2-1Na de thee zorgde Dick Schoenaker na een slalom voor 3-1 en voordat Bob Groenteman kort voortijd aan alle onzekerheid een einde maakte, moest Marco van Zoest zijn doelman eenmaal op de doellijn helpen om de "anschlusstor" te verijdelen. Rob Been Sr. Dat wij ons zouden (moesten) herstellen van een week ervoor, zat er natuurlijk in, maar de eerlijkheid gebiedt ons te zeggen, dat het, de gehele wedstrijd overziend, van onze zijde toch een matige ver toning was. Onze doelman, Patrick de Geus behoedde ons zelfs vooreen achterstand. Wij kwamen op 0-1doordat Ramon Bravo Ferwerda, na een op maat teruggelegde bal van Ronnie Noord- wijk, ineens uithaalde en de bal lag in het net joeg. Dezelfde speler zorgde na de thee ook voor de andere twee goals. Daarna kregen we nog diverse niet te missen kansen, maar ze ble- ken voor onze aanvallers toch nog te moeilijk te zijn. Derhalve bleef het bij 0-3.

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 47